یخچال

در سال ۱۹۱۳، یخچال و فریزر برای استفاده خانگی و خانگی توسط فرد ولف از فورت وین، ایندیانا با مدل های ساخته شده از یک واحد که بر روی یک جعبه یخ نصب شده بود، اختراع شد. در سال ۱۹۱۴، مهندس ناتانیل بول ویلز از دیترویت، میشیگان، یک ایده را برای یک واحد خنک کننده ی الکتریکی کاربردی معرفی کرد که بعدا به پایه Kelvinator تبدیل شد. یخچال و فریزر با کمپرسور در پایین یخچال توسط آلفرد مولونز در سال ۱۹۱۶ اختراع شد. یخچال و فریزر توسط کارل مونترز و بالتازار پلاتن در سال ۱۹۲۲ در سوئد اختراع شد در حالی که هنوز دانشجویان در موسسه سلطنتی فناوری در استکهلم در حال بررسی بودند. این یک موفقیت جهانی بود و توسط شرکت Electrolux ( نماییندگی تعمیرات یخچال الکترولوکس )تجاری شد. پیشگامان دیگر عبارت بودند از چارلز تلی، دیوید بویل و رائول پیکت. کارل فون لینده اولین کسی بود که این محصول را ثبت اختراع کرد و یخچال و فریزر عملی و جمع و جوری را ساخت.
تعمیر یخچال ساید بای ساید نیاز به تجربه دارد . ساید بای ساید های متفاوت دارای برد های الکترونیک در موقعیت های مختلف هستند ، برای پیدا کردن برد ساید بای ساید باید دانش داشت . برای تعمیر ساید بای ساید حتما باید از قطعات فابریک همان برند استفاده نمود . تعمیر یخچال ساید بای ساید تخصص میخواهد ، تعمیر یخساز ساید بای ساید تجربه میخواهد ، تشخیص عیب ساید بای ساید حرفه میخواهد . رفع عیب ساید بای ساید تخصص در تکرار تعمیرات آن برند میخواهد ، به گونه ای که هنگام شنیدن مشکل عیب آن را بتوان حدس زد . از مدرن ترین و جدیدترین یخچال های امروزی یخچال های ساید بای ساید هستند که افراد زیادی به دلیل تکنولوژی های بسیار پیشرفته این قبیل یخچال ها علاقه مند به استفاده از آن می باشند. با توجه به تکنولوژی پیشرفته این یخچال ها نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه امر مهمی می باشد.
یکی از اصلی ترین سوالات مردم در استفاده از یخچال زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال است.گاهی عدم آگاهی از زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال موجب خرابی مواد غذایی شده و در پی آن موجب میشود شما تصور کنید یخچال معیوب شده است.شما عزیزان میتوانید مواد غذایی خود را تا یک ماه در یخچال به صورت تازه نگهداری کنید به شرطی که درباره زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال اطلاعات کافی داشته باشید.در مقاله زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال به مدت زمان نگهداری لبنیات ، مدت زمان نگهداری گوشت و مرغ و مدت زمان نگهداری میوه جات و ... میپردازیم . مدت زمان نگهداری لبنیات در یخچال مدت زمان نگهداری شیر تازه در یخچال : ۵ تا ۷ روز مدت زمان نگهداری شیر بسته بندی باز شده در یخچال : ۲ تا ۳ روز مدت زمان نگهداری خامه چربی گرفته شده در یخچال : ۱۰ روز مدت زمان نگهداری خامه چرب در یخچال ۱: روز مدت زمان نگهداری خامه ترش شده در یخچال : ۴ هفته مدت زمان نگهداری ماست در یخچال : ۷ روز

جاروبرقی

جاروبرقی‌ها دارای سنسور مخصوصی هستند که وقتی دمای موتور جاروبرقی تحت بار کاری زیاد از مقدار مشخصی بالاتر بروند خود به خود باعث از کار افتادن جاروبرقی می‌شود. گرفتگی در لوله‌ها و فیلترها را بررسی کنید و هر مانعی را که پیدا کردید رفع کنید. همچنین باید جاروبرقی را برای مدتی خاموش نگه دارید تا خنک شود، برای این مورد به دفترچه‌ی راهنما استفاده کنید. البته خود هم این سنسور هم ممکن است خراب شده باشد.
سیم جاروبرقی هم مستعد خرابی می‌باشد، طول سیم و محل اتصال به دو شاخه و خود جاروبرقی را بررسی کنید. لاستیک سیم نباید پارگی داشته باشد. اگر سیم خراب باشد، باید سریعاً تعمیر یا تعویض شود.
آیا جاروبرقی‌تان بو می‌دهد؟ این موضوع چند علت عمومی دارد و خیلی راحت حل می‌شود. این نکات عیب‌یابی به شما در تشخیص و رفع مشکل کمک می‌کنند. کیسه ذباله جاروبرقی دارای بو بیشترین این مشکل است، کلا، از مواد غذایی تا موی حیوانات در نهایت باعث بو می‌شوند. برای حل این مشکل، اگر کیسه از نوع پارچه‌ای است می‌توانید آن را بشوید. یا اینکه یک کیسه جدید بخرید. کانستر دارای بو در مدل‌ی بدون کیسه که آشغال در محفظه‌ی مخصوص به نام کانستر جمع می‌شود، مانند بالا می‌تواند بو بدهد. فیلترهای کثیف فیلترهای کثیف مقصر دیگری هستند. فیلترها را با مخلوط آب و جوش شیرین بشویید. اگر این کار جواب نداد بهتر است که فیلترها را عوض کنید.

لباسشویی

اگر موتور لباسشویی صدا می‌دهد بعد از جدا کردن تسمه و مطمئن شدن از صدای موتور و بلیرینگ‌ها موتور تعویض می‌گردد. حال لباسشویی آب‌گیری می‌کند ولی چرخش ندارد، بعد از تست قطعاتی مانند هیدرواستات، تایمر و برد مشکل از موتور لباسشویی است. مشکل می‌تواند از سوختگی سیم‌پیچ و یا تمام شدن زغال‌ها باشد. موتور لباسشویی باید عیب‌یابی و تعمیر گردد.
اگر کاسه نمد بلبرینگ‌ها خراب شده و آب به بلبرینگ‌ها وارد شود در طول زمان باعث زنگ‌زدگی آنها شده و در نهایت چرخش مخزن با صدای زیادی همراه خواهد بود. در چنین شرایط باید بلیرینگ ماشین لباسشویی تعویض شود. حتما شفت آبکش ماشین لباسشویی در هنگام تعویض بلبرینگ بازبینی می‌شود و در صورت نیاز تعویض یا تراشکاری می‌گردد.
المنت وظیفه‌ی گرم کردن آب در لباسشویی را دارد، چون همیشه در معرض آب دارای املاح می‌باشد، دچار رسوب یا خوردگی می‌شود. اگر المنت بسوزد، برای شستشوی لباس‌ها آب گرم نخواهد شد دچار مشکلاتی مانند ارور ماشین لباسشویی می‌شود. راه‌حل: با یک اهم‌متر المنت را تست کنید در صورت قطعی مدار، المنت لباسشویی باید تعویض شود.
سیستم تخلیه از لوله‌های پلاستیکی، پمپ تخلیه و فیلتر تشکیل می‌شود. دلیل عدم تخلیه صحیح می‌تواند سوختگی پمپ و یا مسدود شدن فیلتر و مجاری تخلیه باشد. در زمان بروز مشکل سیستم تخلیه ماشین لباسشویی، تمامی مسیر بررسی و بعد از خروج اشیاء از مسیر تخلیه و بازبینی پمپ تخلیه در صورت نیاز پمپ مگنت تخلیه تعویض می‌گردد.

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در کرمانشاه

اگر با رعایت نکات بالا هنوز دستگاه  خود مشکل دارید با ما تماس بگیرید تا ضمن مطرح کردن مشکل جاروبرقی، مشاوره لازم را دریافت کنید و در صورت نیاز به تعمیرات تکنسین‌های ما در این زمینه شما را راهنمای و مشکل را برطرف کنند. می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین و تماس با مرکز خدمات زهتاب سرویس برای ما بفرستید و ما با شما تماس بگیریم.

ظرفشویی

وقتی ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود اولا باید از رسیدن برق با ماشین ظرفشویی مطمئن شویم. بعد اگر ظرفشویی هنوز کار نمی‌کند مشکل احتمالا از میکروسوئیچ درب، تایمر (برد ظرفشویی) یا کلید انتخاب است. اگر مشکل به خاطر تایمر (برد الکتریکی) یا کلید انتخاب بود بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.
مقدار بیش از حد آب نشان دهنده‌ی درست کار نکردن پمپ یا مسدود شیلنگ تخلیه‌ است. اگر آب کثیف از شکاف هوا خارج می‌شود، شلنگ تخلیه برای پیچ‌خوردگی یا مسدودیت چک می‌شود. اگر ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود، ممکن است فیلتر و یا شیلنگ تخلیه مسدود شده باشد یا پمپ تخلیه نیاز به تعویض دارد.
اگر ماشین ظرفشویی کار می‌کند اما آبگیری نمی‌کند، مشکل از سیستم تامین آب (شیر برقی) یا تخلیه سریع آب است. شیر آب، لوله و دریچه آب ورودی باید بررسی شوند. شناور داخل وان ماشین ظرفشویی باید بررسی شود. برای تعمیر و عیب یابی باید دریچه‌ی ورودی آب، کلید فشار، تایمر ، برد و میکروسوئیچ تست شوند.
اگر آبی که وارد ماشین ظرفشویی می‌شود به صورت خودکار قطع نمی‌شود اشکال از شیر برقی، کلید شناور و یا تایمر است و یا دریچه‌ی ورودی آب گیر کرده و بسته نشده است. موارد گفته شده توسط تکنسین ها چک می شود و در صورت نیاز کلید شناور ماشین ظرفشویی تعمیر یا تعویض می گردد.

کولر گازی

اگر کولر گازی کار می‌کند ولی هوا را سرد نمی‌کند، مشکل می‌تواند از دریچه‌ها، فیلتر، گاز مبرد، ترموستات، موتور و یا سیم‌های رابط باشد. اگر فیلتر کثیف باشد، جریان هوا را مسدود می‌کند. و پرتاب هوای خنک انجام نمی شود و سیستم خنک کننده درست کار نمی کند. تکنسین کولر گازی را بازدید و تعمیرات لازم را انجام می‌دهد.
اگر کولر گازی کار می‌کند ولی هوا را سرد نمی‌کند، مشکل می‌تواند از دریچه‌ها، فیلتر، گاز مبرد، ترموستات، موتور و یا سیم‌های رابط باشد. اگر فیلتر کثیف باشد، جریان هوا را مسدود می‌کند. و پرتاب هوای خنک انجام نمی شود و سیستم خنک کننده درست کار نمی کند. تکنسین کولر گازی را بازدید و تعمیرات لازم را انجام می‌دهد.
مواقعی که کولر گازی به خوبی کار می‌کند ولی صدای زیادی دارد ممکن است کولر گازی به صورت نامناسب نصب شده باشد. یا پیچ‌های کانال‌ها، دریچه‌های هوا و یا سایر قسمت‌ها شل شده باشند. و یک علت دیگر ساییده شدن پروانه‌ها (فن بلوور) به بدنه می‌تواند باشد. در این حالت لازم است که تکنسین کل کولرگازی را بررسی و اقدامات لازم برای سرویس کولر گازی را انجام دهد.
در صورت وجود نشتی آب در کولر گازی سریعا باید رفع گردد تا کل کولر گازی و محل (دیوار) دچار مشکلات هزینه‌بر نشوند. اولا نشتی می‌تواند از مسدود بودن لوله‌ی تخلیه باشد و شاید سینی تخلیه جرم گرفته یا پمپ تخلیه از کار افتاده باشد. تکنسین لوله‌ی تخلیه مسدود را باز و قسمت‌های معیوب را تعمیر یا تعویض می‌نماید.