مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

آموزش جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در زهتاب سرویس ، سعی نموده ایم با آموزش نحوه جرمگیری ظرفشویی در منزل شما را راهنمایی نمایم.

در مقاله آموزش نحوه جرم گیری ظرفشویی به موارد زیر پرداخته ایم:

چرا جرمگیری ظرفشویی را انجام دهیم؟
از کجا متوجه شویم که وقت جرمگیری ظرفشویی فرا رسیده است؟
چه زمانی باید جرمگیری ظرفشویی را انجام دهیم؟
آموزش مرحله به مرحبه جرم گیری قطعات ظرفشویی
قرص جرم گیری ظرفشویی
نحوه استفاده از قرص برای جرم گیری ظرفشویی
تفاوت قرص، پودر و ژل
روش های نگهداری ظرفشویی برای جلوگیری از جرم گیری

چرا جرم گیری ماشین ظرفشویی را انجام دهیم؟
نباید فراموش کنیم که تنها خرید اصولی و حرفه ای ماشین ظرفشویی ملاک نیست، بلکه چگونگی تمیزکاری و نگهداری اصولی از آن است که از اهمیت بیشتری برخوردار است در غیر این صورت ظرف مدت زمان کوتاهی از استفاده از ماشین ظرفشویی، ناچار به خرید دستگاه دیگری می شوید.

چگونگی جرم گیری ماشین ظرفشویی با کمترین هزینه و امکانات، یکی از مهمترین شیوه های نگهداری اصولی است که لازم است این عمل را به شکل اصولی نیز یاد بگیریم. تمیزکاری صحیح و در مواردی تعمیرات آن ها نیز دغدغه ای بزرگ تر است که افراد زیادی را با این مشکل روبه رو می سازد. شما با مطالعه این مقاله مهارت کافی را برای جرم گیری ماشین ظرفشویی‌تان کسب خواهید کرد.

از کجا بدانیم وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است؟
از کجا بدانیم وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است؟

استفاده مستمر از دستگاه و شستن ظروف در مراحل مختلف، همیشه نتیجه دلخواهمان را در بر ندارد.
گاهی بوی نامطبوعی از ماشین ظرفشویی به مشاممان می رسد که انتظارش را نداریم و یا گاهی ظرف ها آنطور که لازم است، شسته نشده است.
شک نکنید که به اندازه کافی در دستگاه رسوب جمع شده است و وقت جرم گیری ماشین ظرفشویی فرا رسیده است.
در این حالت اگر خودتان می توانید بصورت اصولی کار را انجام دهید، خیالتان راحت است.

هر چند وقت یکبار جرم گیری ظرفشویی را انجام دهیم؟

در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، این دستگاه کاربردی با خرده مواد غذایی، مواد شوینده و آهک در ارتباط است.
در طول هفته و یا ماه این فرآیند شستشو بارها و بارها تکرار می شود.
بدون شک در مسیرهای ورودی و خروجی با حجم انبوهی از این مواد پر می شوند و لازم است جرم گیری کاملی صورت گیرد.
به اعتقاد کارشناسان عمل جرم گیری با توجه به منطقه محل سکونت شما و میزان سختی می بایست هر چهار تا شش هفته صورت گیرد تا هم ماشین ظرفشویی تمیز شود و هم پره های و سوراخ های آن گرفته نشود.
ضمنا راه فاضلاب هم بایستی با جرم گیر باز و صاف شود و در نتیجه عمر ماشین ظرفشویی و کارایی آن افزایش یابد.
در واقع ذرات مواد غذایی، ذرات صابون و آهک انباشته شده در نقاط مختلف ظرفشویی است که در هنگام جرم گیری ماشین ظرفشویی از بین می روند.

جرم گیری محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی
بعد از این مرحله نوبت به بررسی محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی می رسد، اگر در حین بررسی متوجه وجود جرم در نواحی محفظه آن شدید، با کمک آب (با دمای مناسب) و یا شوینده های سازگار با دستگاهتان جرم گیری ماشین ظرفشویی تان را آغاز و جرم ها را از بین ببرید. یکی از نکات مهم و اصولی در جرم گیری محفظه های داخلی ماشین ظرفشویی، این است که به منظور جلوگیری از سوختن قطعات داخلی، مانع نفوذ آب به برد و دیگر قطعات الکترونیکی ماشین ظرفشویی شویم چرا که پس از سوختن قطعات اصلی، ظرفشویی عملاً کارایی خود را از دست خواهد داد.

جرم گیری سبد های ماشین ظرفشویی
حالا نوبت سبدهایی است که از قبل از دستگاه خارج کرده اید. جرم های موجود در این قسمت تنها با کمک آب گرم قابل حل نیست بلکه به دلیل حالت شبکه ای سبدها می بایست آنها را با کمک فرچه و یا برسی بصورت رفت و برگشت های پیاپی از جرم و چربی، پاک کنید. پس از آبکشی متوجه حجم زیاد جرم های پاک شده از سطح و براق شدن سبدها خواهید شد.

پس از آن دریچه ها را باز بگذارید و اجازه دهید هم محفظه داخلی دستگاه و هم قطعات شسته شده خشک شوند و تا حصول اطمینان از خشک شدن تمام اجزا، از روشن کردن آن خودداری کنید.

جرم گیری ماشین ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه
قطعاً در خصوص کاربرد سرکه در تمیز نگه داشتن ظروف فلزی و یا دیگر وسایل مطالبی شنیده اید. بله این موضوع صحت دارد چرا که شما می توانید با ریختن مقداری سرکه و آب به ظرفشویی و شستشو با آب گرم، چربی، ذرات غذا و مواد شوینده ای را که به محفظه دستگاه چسبیده، از بین ببرید؛ اما از ترکیب جوش شیرین و سرکه محلول قوی تری بدست می آید که قادر است ضمن از بین بردن بوی نامطبوع دستگاه، باعث جرم گیری فوری ماشین ظرفشویی شود. این عمل را بسته به میزان استفاده از دستگاه می توانید یک نوبت در طول ماه انجام دهید.

قرص جرم گیر ماشین ظرفشویی

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در کرمانشاه و سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

معمولاً در دفترچه راهنمای هر دستگاه های ظرفشویی و لباسشویی به نوع استفاده از شوینده های سازگار با دستگاه اشاره می شود، چنانچه غیر از این استفاده شود، مرغوب نبودن پودرهای شوینده، موجب بروز مشکلاتی نظیر انباشت رسوب در دستگاه می شود که همین موضوع، بوی بدی را تولید می کند، یکی از آسانترین راه ها استفاده از قرص جرمگیر ماشین ظرفشویی است. مدت زمان جرم گیری ماشین ظرفشویی با استفاده از قرص جرمگیر بسیار کوتاه و در عین حال آسان خواهد بود.

استفاده از جرمگیرها بسیار ساده است به همین دلیل بسیار مشتری پسند هستند، استفاده از آنها بصورت منظم علاوه بر اینکه سختی آب را از بین می برد، در بالا بردن عمر ماشین ظرفشویی نقش بسزایی دارند. همچنین در تمیز کردن قطعات دستگاه ماشین ظرفشویی و از بین بردن جرم ها، رسوبات آهکی و بقایای مواد شوینده کمک بزرگی هستند. با استفاده از آنها از شر بوی نامطبوع حاصل از وجود جرم در ظرفشویی خلاص می شویم و مهمتر از آن در مصرف شوینده های ظرفشویی و مصرف برق صرفه جویی می کنند و در نتیجه ظروف تمیزی را در اختیار شما قرار می دهند.

نحوه استفاده از قرص جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی
نحوه استفاده از قرص جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی، به شرح زیر میباشد:

ظرفشویی را از ظروف خالی نمایید.
از هیچ ماده شوینده ای استفاده ننمایید.
قرص جرم گیر ظرفشویی را از بسته خارج نمایید.
قرص را در کف ظرفشویی بی اندازید.
برنامه اتو را فعال نمایید.
بعد از یک فرایند شستشو به صورت کامل، ظرفشویی شما جرمگیری میشود.
نحوه استفاده از پودر جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی
نحوه استفاده از پودر جرم گیر برای جرمگیری ماشین ظرفشویی، به شرح زیر است:

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در کرمانشاه و سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

ابتدا ظرف ها را از ظرفشویی خارج نمایید.
برای جرمگیری از هیچ ماده شوینده، استفاده ننمایید.
پودر جرم گیر را داخل جای قرص یا کف ظرفشویی بریزید.
یک برنامه اتو را شروع نمایید.
بعد از یک فرایند شستشو، ظرفشویی شما جرم گیری میشود.
کدام بهتر است؟ قرص جرمگیر، پودر جرم گیر ژل یا پودر ماشین ظرفشویی
شاید در نگاه اول متوجه تفاوت این شوینده ها نباشید اما آنها تفاوت چشمگیری با هم دارند. قرص ها از نصف ژل درست شده اند و در قطعات کوچکی متشکل از پودر مشاهده می شوند. از آنجا که شوینده کافی از خود آزاد می کنند، باعث تولید کف زیادی می شوند و علاوه بر اینکه شوینده هستند، با وجود مواد افزودنی عمل شستشو را با کیفیت بهتری انجام می دهند.

پودر جرمگیر نیز به بهترین شکل، عمل جرم گیری ماشین ظرفشویی را انجام می دهد. این پودر بسیار مقرون به صرفه می باشد و در شرایط سخت اقتصادی همراه شما خواهد بود. با کمک پودر جرمگیر، جرم گیری کامل دیگ ماشین ظرفشویی، جرم گیری المنت ظرفشویی، جرم گیری لوله های این دستگاه به راحتی انجام می شود.

و اما ژل ماشین ظرفشویی که مشابه مایع ظرفشویی است و قیمتی مابین قرص و پودر شستشو دارد. برای مصارف خانگی در اولویت قرار می گیرند و در مقایسه با پودر، آهسته رها شدن ژلها می تواند مقدار کافی شوینده را نسبت به ظروف و مرحله شستشو کنترل کند. (قطعاً حالا می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید)

نکات:

جرمگیر از نوع قرص، پودر و ژل در بازار یافت میشود.
پودر شستشو با پودر جرمگیر متفاوت است.
مایع جلادهنده با ژل جرمگیری متفاوت است.
قرص ظرفشویی با قرص جرمگیر متفاوت است.
پودر یا قرص جرم گیر تفاوتی در فرایند جرمگیری ندارند.
روش های نگهداری ماشین ظرفشویی برای جلوگیری از جرم گرفتگی
استفاده از جرم‌گیر را در برنامه خود داشته باشد چرا که هرگونه جرمی را از بخش‌های مختلف دستگاه از بین می برد.
فیلترهای ماشین ظرفشویی مثل قلبی در بدن انسان است و تمیز کردن آن‌ها می‌تواند در طول عمر ماشین ظرفشویی شما مثمر ثمر باشد پس بصورت ماهانه، حتماً یک‌بار هم شده، فیلتر دستگاه خود را تمیز کنید.
حتماً ظروفی که درون ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید، باید تمیز باشند.
پس دقت را داشته باشید که ظروف را ابتدا تمیز کرده و سپس آن‌ها را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید که این امر در کاهش رسوب گیری و جرم گیری ماشین ظرفشویی کمک شایانی می کند.
شوینده های مناسب و سازگار با ماشین ظرفشوییتان انتخاب کنید چرا که استفاده از شوینده های ظرفشویی بی‌کیفیت درگذر زمان نیز خواهد توانست اثرات بدی را روی ماشین ظرفشویی شما بگذارد و جرم گیری ماشین ظرفشویی را دچار خلل می کند، پس سعی کنید که از بهترین کیفیت استفاده نمایید.
نتیجه گیری و خلاصه مقاله جرم گیری ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار آی پی امداد
برای اینکه وقت کمتری جهت مطالعه از شما گرفته شود به نتیجه گیری و خلاصه مقاله جرم گیری ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار آی پی امداد پرداخته ایم:

تمیز کردن ظرفشویی، تمیز کردن فیلتر کف و پاک کردن مواد غذایی از ظروف، قبل از شستشو؛ شما را کمتر نیازمند جرم گیری مینماید.
قبل از جرم گیری، ظروف را از دستگاه خالی نمایید و از هیپ مواد شوینده ای استفاده ننمایید.
زمان جرم گیری ظرفشویی، بسته به استفاده شما از این دستگاه، متغیر میباشد.
جرم گیری ماشین ظرفشویی به فرایند بهتر شستشو و حفظ کیفیت دستگاه کمک شایانی میکند.
هنگام جرمگیری ظرفشویی به اجزای داخلی و لاستیک توجه نمایید.
در این مقاله با روش سنتی و استفاده از قرص یا پود به توضیحات کامل جهت جرمگیری ظرفشویی پرداخته ایم.

با جرم گیری ظرفشویی در زمان مناسب، مصرف انرژی پایین می آید.
توجه نمایید که اگر المنت ظرفشویی را جرم گرفته باشد، آب دیرتر گرم میشود.
هنگام استفاده از قرص یا پودر جرمگیر؛ کافی است آن ها را در کف ظرفشویی بی اندازید و برنامه اتو را شروع نمایید.
در صورتی که در راستای جرم گیری ماشین ظرفشویی از مهارت، دانش فنی و یا وقت کافی برای این کار برخوردار نیستید، می توانید به راحتی از طریق شماره گیری نمایندگی های مختلف ماشین ظرفشویی، با تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا در اسرع وقت از خدمات تخصصی آنها بهره مند شوید.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی در کرمانشاه و سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره : ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟