سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

تعمیر مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام در کرمانشاه

تعمیر مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام در کرمانشاه

تعمیر ماکروفر در محل یا همان نمایندگی تعمیرگاه مجاز مرکزی مایکروویو ، سولاردام و مایکروفر در کرمانشاه اینجا است تا با استفاده از قطعات فابریک و تعمیرکار دوره و آموزش دیده به عیب یابی ، رفع عیب و خدمات بپردازد . با صبر و حوصله به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعمیرات ماکروفر ، عیب یابی ، نمایندگی تعمیرات برندهای مختلف و سوالاتی که برای مشتریان در ارارتباط با تعمیر ماکروفر پیش میاید آشنا شوید .

تعمیر ماکروفر در محل
تعمیر ماکروفر در محل ، تعمیر مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام ، عیب یابی و راهنمای فارسی و آموزش تعمیرات : تمام اینها دلیل حضور شما در صفحه تعمیر ماکروفر زهتاب سرویس میباشد ، مجموعه زهتاب سرویس  با بیش از نیم قرن تجربه و دارای تکنسینهای مجرب ، متعهد ، کارآمد و آموزش دیده مفتخر است انواع ماکروفر ، مایکروفر ، مایکروویو ، سولاردام : خانگی ، صنعتی و …

تعمیر مایکروفر ، تعمیر مایکروویو ، تعمیر سولاردام

مراحل از تماس تا رفع عیب مایکروفر ( عیب یابی مایکروفر )
۱ : ابتدا با  شعبه تعمیرگاه و نمایندگی مجاز مایکروفر در کرمانشاه تماس حاصل فرمایید .

۲ : در صورت تماس با اپراتور ؛ مشاوره رایگان انجام میگردد تا بدون نیاز به تعمیرکار ماکروفر رفع عیب شود .

۳ : در صورتیکه با مشاوره تلفنی رفع عیب صورت نگرفت ، ظرف مدت کمتر از یک ساعت تکنسین متخصص ( تعمیرکار مایکروفر ) به محل شما اعزام میگردد .

۴ : در اکثر موارد تعمیرات مایکروفر شما در همان محل انجام میگردد ، در غیر این صورت چنانچه نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یا تعویض قطعات خاص و یا تست اشعه باشد به کارگاه مجهز زهتاب  حمل شده و سپس بعد از تعمیر ماکروفر شما ( تنها یک روز بعد ) به شما تحویل داده میشود .

۵ : تمامی خدمات مجموعه زهتاب سرویس

توجه توجه : چنانچه خودتان قصد تحویل مایکروفر به کارگاه بابت تعمیرات را داشتید میتوانید همه روزه از ۸ صبح الی ۹ شب به آدر س یوسف آباد خیابان چهلستون بین چهارم و ششم پلاک ۴۴ مراجعه نمایید .

عیب یابی مایکروویو
سوالات متداولی که برای مشتریان محترم مجموعه زهتاب  در رابطه با تعمیرات مایکروفر به وجود آمده به شرح زیر میباشد …

۱ : مایکروفر غذا را گرم نمیکند. ۲ : چرا مایکروفر جرقه میزند. ۳ : سینی داخل مایکروفر نمیچرخد. ۴ : مایکروفر روشن نمیشود. ۵ : دکمه های دیجیتالی صفحه نمایش مایکروفر کار نمیکند . ۶ : گریل مایکروفر کار نمیکند. ۷ : غذا در مایکروفر مانده و در مایکروفر باز نمیشود .

جهت عیب یابی ماکروفر و سوالات درباره تعمیرات ماکروفر کلیک نمایید .

 

ما سعی نمودیم در آموزش تعمیرات مایکروویو موارد زیر را تحت پوشش قرار دهیم و به دلیل خرابی آنها بپردازیم .

چرا صفحه لمسی مایکروویو کار نمی کند ؟
چرا مایکروویو صدا میدهد ؟
چرا مایکروویو خاموش نمی شود ؟
چرا مایکروویو غذا را گرم نمی کند ؟
چرا مایکروویو روشن نمی شود ؟
چرا صفحه چرخان مایکروویو نمی چرخد ؟
چرا در مایکروویو به درستی بسته نمی شود ؟
در مایکروویو قفل شده و باز نمی شود !
فن اگزوز کار در مایکروویو کار نمی کند !
مشکلات متفرقه و بدون علامت مایکروویو چیست و راه حل برطرف کردن آن به چه صورت است ؟
جرقه در داخل مایکروویو شایع است و البته نشان دهنده این نیست که مایکروویو شما بد است . هنگامی که یک مایکروویو جرقه می زند بسیاری از مردم وحشت می کنند. نیازاست شما بلافاصله مایکروویو خود را خاموش کنید و بازرسی لازم را انجام دهید. اگر هنگامی که مایکروویو شما در حال کار است، جرقه را متوجه می شوید، ابتدا باید حفره داخلی مایکروویو خود را بررسی کنید.

هشدار

تعمیر مایکروویو می تواند خطرناک باشد! قبل از تلاش برای تعمیر آن باید مایکروویو را از برق جدا کنید، زیرا در برخی از قطعات داخلی از ولتاژ بسیار بالا استفاده می شود. پس از اینکه مایکروویو خاموش شد، باید قبل از سرویس دهی خازن را تخلیه کنید، زیرا ولتاژ بالا که مایکروویو در آن فعال است ، در خازن ذخیره می شود. برای خالی کردن خازن دستی، یک پیچ گوشتی دسته ای محکم بین دیود اتصال خازن و زمین قرار دهید. همیشه آن را به صورت دستی تخلیه کنید!

دلایل برای جرقه و انجماد داخل مایکروویو عبارتند از:

وجود فلز در داخل مایکروویو

قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکروویو شما کافی است. برای مثال شما می توانید مایکروویو را با پشم فولادی تمیز کنید. همچنین بعضی وقت ها غذایی را که حرارت می دهید همراه با فویل آن را پوشش می دهید که باعث جلب آتش می شود .

اگر گرمای مایکروویو ظرف شما امن نیست ، شانس مناسبی برای جرقه وجود دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هیچ ضایعات فلزی وجود ندارد و ظرف مایکروویو شما ایمن است قبل از اینکه شما شروع به پخت غذا در مایکروویو خود کنید.

پوشش هدایت موج آسیب دیده

یک پوشش تحت عنوان پوشش هدایت موج بر روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به قسمت مرکزی که مواد غذایی نگهداری می شود هدایت می کند. پوشش هدایت موج همچنین موجب جلوگیری از ورود ذره غذا یا اشکال آن به مگنترون می شود.

بسیار رایج است که در طی پخت و پز، برخی از ذرات غذا و روغن از غذا فرار می کنند و به راهنمای موج می چسبند.
گرما مگنترون است که آغشته به این ذرات مواد غذایی شده که به عنوان یک جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به راهنمای موج می رود. توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید.

یک پوشش براق آسیب دیده یا کوتاه مدت می تواند باعث ایجاد جرقه های مکرر شود. بنابراین راه حل این است که پوشه راهنما سوخته را با یک جدید حذف کنید.

سو ختن دیود

دیودهای ولتاژ بالا می توانند کوتاه و یا سوخته شوند و باعث ایجاد جرقه در مایکروویو شوند. این دیود در کنار خازن و مغناطیس کار می کند تا گرمای لازم برای کار مایکروویو را فراهم کند. قبل از تلاش برای دسترسی به دیود، از مایکروویو خود جدا شوید، قفسه را خارج کرده و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود.

پخت بیش از حد غذا

آشپزی مایکروویو بسیار سریعتر از اجاق می باشد، بدین معنا که هنگام استفاده از آن برای گرم کردن غذا، باید مراقب باشید. اولین قدم برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، شناخت توان و قدرت مایکروویو شما است.

کتابچه راهنما اطلاعات مناسبی را به شما ارائه می دهد و اگر کتابچه راهنما ندارید، باید در داخل آن یک برچسب وجود داشته باشد که نشان دهنده توان و جزئیات برق دستگاه است.

هنگامی که دستگاه شما جرقه می زند یا دود می کند، به ویژه اگر از ونتیلاتور می آید، ممکن است با یک مشکل جدی برق مواجه شوید. اگر این مورد است، بلافاصله دستگاه خود را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید تا بتوانید آن را با یک شرکت تعمیر مایکروویو لوازم خانگی بررسی کنید.

ظروف ناسازگار مایکروویو

احتمال دارد که شما از ظروف استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست.

بنابراین دفعه بعد اگر شما در مایکروویو جرقه می بینید ترس نداشته باشید. بلافاصله مایکروویو را خاموش کنید و قبل از تماس با تکنسین، بازرسی لازم را انجام دهید.

در این بخش برای شما در مورد دلایل روشن نشدن مایکروویو صحبت می کنیم امیدواریم که مورد رضایت شما واقع بشود.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در کرمانشاه : سوئیچ درب
اگر اجاق مایکروویو شما روشن نشود ، ممکن است سوئیچ درب دچار مشکل باشد. اغلب به عنوان کلید سوئیچ اولیه یا ثانویه نامیده می شود،وقتی که درب در یک موقعیت بسته قرار دارد، قدرت اجرایی مختلف را در مایکروویو فراهم می کند،هنگامی که درب باز است، قدرت را قطع می کند. گاهی اوقات ممکن است هنگامی که سوئیچ درب نتواند کار کند، صفحه نمایش و کنترلها ممکن است به نظر عادی برسند، اما اجاق کار نمی کند. سوئیچ های متصل در داخل کابین قرار گرفته و توسط قلاب ها یا چفت های درب فعال می شوند. واحد را جدا کنید و کابینت را خارج کنید. سوئیچ ها متصل به سیمهای ترمینال هایی هستند که مشترک (C) و به طور معمول باز (NO) هستند.

شما می توانید سوئیچ ها را برای آگاهی از تداوم کار با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. اگر تداومی وجود نداشته باشد، سوئیچ باید تعویض شود. شما همچنین باید مطمئن شوید که قلاب های درب به طور صحیح سوئیچ محرک را درگیر می کنندهنگامی که درب بسته شده و در صورت لزوم آن را تنظیم یا جایگزین کنید.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در کرمانشاه : فیوز سرامیکی
اگر مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه نمایش خالی است، ممکن است مشکل فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی برای محافظت از اجزای اجاق مایکروویو استفاده می شود. اگر نوسانات شدید قدرت داشته باشید یا اگر خطایی جدی در یکی از اجزای داخلی وجود داشته باشد. فیوز سرامیکی در داخل کابینت در نزدیکی نقطه ورود سیم برق واقع شده است. به یاد داشته باشید قبل از انجام هر گونه تعمیر، کابل را جدا کنید. شما می توانید فیوز را برای یکپارچگی با مولتی متر بررسی کنید. اگر فیوز بدون هیچ علت ظاهری ناکارآمد شد، قبل از تغییر فیوز، اجزای اصلی مانند مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورماتور و پایانه های اتصال سیم را بررسی کنید. اگر فیوز هنگام باز کردن یا بسته شدن درب ناکارآمد شد، سوئیچ درب کوتاه ، سوئیچ مانیتور یا تنظیم نامناسب چفت شدن درب را بررسی کنید. هنگام جایگزینی فیوز، فقط از شماره پیشنهاد شده سازنده استفاده کنید.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در کرمانشاه : فیوز حرارتی
اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است با فیوز حرارتی مشکل داشته باشد. اجاق های مایکروویو از یک یا چند قطع کننده حرارتی استفاده می کنند، برای محافظت اجاق گاز از گرمای بیش از حد به عنوان فیوز های حرارتی نامیده می شوند. آنها درون قفسه قرار می گیرند، اغلب در نزدیکی حفره های کوره یا مگنترون قرار دارند.

اگر فیوز حرارتی کار نکند،قدرت کنترل ها یا خروجی های کنترل متوقف می شود. واحد را جدا کنید و قفسه را خارج کنید. فیوز حرارتی را انتخاب کنید یا قطع کنید و سیم را از پایانه ها بردارید.با مولتی متر آن را چک کنید اگر تداوم نشان داده نمی شود قسمت را عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که فن خنک کننده کار می کند و جریان هوا محدود نمی شود.

نمایندگی تعمیرات مایکروویو در محل : چفت در
اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است مشکلی در قفل درب داشته باشید. قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب خارج می شود و متناسب با نگهدارنده سوئیچ درب که به قاب مایکروویو نصب شده است. قلاب ها با سوئیچ های درب تماس می گیرند تا قدرت را به کنترل ها بفرستندو همچنین، بر روی نگهدارنده قفل برای بسته نگه داشتن درب. چفت معمولا از پلاستیک ساخته شده است. و معمولا حالت فنری وصل شده است برای فراهم کردن تنش رو به پایین برای نگه داشتن قلاب درگیر. اگر هر یک از قلاب ها شکسته شود یا تنش ارتجاعی را نداشته باشد، سوئیچ ها ممکن است درگیر نباشند. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، اجاق گاز روشن نمی شود و ممکن است شما مجبور به تعویض باشید. واحد را جدا کنید و پانل درب داخلی را برای دسترسی به لبه درب بردارید. پانل داخلی به طور معمول توسط پلاستیک متصل شده و باید برای برداشتن آن احتیاط شود.

مایکروویو گرم نیست علل و راه حل ها

مایکروویو یکی از رایج ترین وسایل الکترونیکی امروز است. مایکروویو ها آسان برای استفاده هستند، فضای کمتر و چندین هدف را برآورده می کنند. با این حال با توجه به استفاده مداوم آنها ممکن است گهگاه خطای مشخصی را از خود نشان دهند. به عنوان مثال، ممکن است گرما را متوقف کند و دلایل یا دلایل زیادی برای این امر وجود داشته باشد اگر مایکروویو شما گرم نباشد، می توانید از موارد و راه حل های احتمالی زیر استفاده کنید.

تعمیرات مایکروویو در کرمانشاه : مشکل دیود ولتاژ بالا
شایع ترین دلیل برای گرم کردن مایکروویو می تواند مشکل با دیود ولتاژ بالا باشد. دیود ولتاژ بالا به قدرت مگنترون کمک می کند و در قفسه قرار دارد. برای بررسی این مسئله و حل آن، شما باید مایکروویو را جدا کنید و سپس خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید.برای آزمایش دیود از مولتی متر استفاده کنید. باید مقاومت کم در یک جهت و بالا در دیگری وجود داشته باشد. اگر نه، دیود ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. با این حال اگر دیود خوب باشد، مسئله ممکن است به مدار ولتاژ بالا مرتبط باشد.

تعمیرات مایکروویو در کرمانشاه : مشکل با سوئیچ درب
یکی دیگر از علل احتمالی که مایکروویو گرما نیست، مشکل با سوئیچ درب است. برای این کار ابتدا مایکروویو را جدا کنید و سپس با مولتی متر آن را آزمایش کنید. دکمه ی عملگر را خاموش کرده و سوئیچ ها را بررسی کنید. اگر در این مرحله تداوم مشخص نشود، ممکن است لازم باشد سوئیچ را جایگزین کنید. همچنین هنگام این آزمایش ، شما باید اطمینان داشته باشید قلابهای درب به درستی کار کنند.

تعمیرات مایکروویو : مشکل با مگنترون
اگر مایکروویو شما گرم نباشد، مشکل نیز ممکن است با مگنترون باشد. مگنتررون بخش مهمی از مایکروویو است و مسئول ارائه گرمائی است که غذا را تهیه می کند.

در صورتیکه مگنترون شکسته شود، ممکن است منجر به انفجار فیوز شود که می تواند در سایر موارد منجر به نقص شود. برای بررسی مگنترون، مایکروویو را از برق جدا کنید و سپس قفسه را بردارید. بعد از این خازن ولتاژ بالا را تخلیه و آزمایش کنید. هنگام آزمایش مگنترون، سیم های متصل شده را جدا کنید و مولتی متر را به پایانه های مگنترون وصل کنید. تداوم شما باید حدود ۲-۳ اهم مقاومت باشد بین پایانه ها و همچنین مورد زمینی بیرونی، اگر این طبیعی است، مشکل می تواند چیز دیگری باشد.

اکنون که علل احتمالی مایکروویو بدون گرمایش را میدانید، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل حل شود یا قطعات جایگزین شود.

هزینه تعمیر ماکروفر
مجموعه زهتاب سرویس در راستای رضایتمندی مشتری مفتخر است هزینه تعمیرات ماکروفر را به صورت کامل شفاف سازی نماید ، هزینه تعویض لامپ مگنتران ، هزینه تعویض ترانس های ولتاژ … هزینه کلیه خدمات ماکروفر به صورت کامل شفاف سازی شده است .

اجزای مایکروفر

۱ – المنت گریل ۲ – المنت فنری گریل ۳ – دیود ولتاژ بالا ۴ – خازن ولتاژ بالا ۵ – فیوز ولتاژ بالا ۶ – ترانس ولتاژ بالا ۷ – المنت کانوکشن ۸ – موتور فن کانوکشن ۹ – موتور فن خنک کننده ۱۰ – مگنترون ۱۱ – موتور سینی گردان ۱۲ – ترانس تغذیه ۱۳ – برد فیلتر ۱۴ – برد کنترل کباب پز ۱۵ – برد فرمان ۱۶ – مجموعه میکروسوئیچ ها ۱۷ – لامپ روشنایی

توجه : چنانچه احساس کردید ماکروفر شما به مشکل بررخوده است و نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر ماکروفر خود دارید کافی است با تلفن نزدیکترین شعبه نمایندگی تعمیرات ماکروفر به خود در زیرتماس حاصل نمایید .

لامپ مگنترون ماکروفر

یکی از اصلی ترین قطعات مایکروفر یا مایکروویو که وظیفه آن گرم کردن غذا است ، لامپ مگنترون میباشد .

نام مگنترون یا معادل فارسی آن ” لامپ امواج ” از دو کلمه مگنت ( آهنربا ) یا مغناطیس و الکترون گرفته شده است .

طرز کار لامپ مگنترون

ترکیبی از شلیک الکترون و میدان مغناطیسی با فرکانس بالا ، قطبهای مثبت و منفی موجود در داخل مواد غذایی را تغییر داده و باعث گرم شدن آن میشود .

تاریخچه لامپ مگنترون

نخستین مگنترون توسط آلبرت هال در سال ۱۹۲۰ ساخته شد ، اما این لامپ مگنترون قادر به تولید امواج فرکانس بالا نبود و مورد پذیرش مردم قرار نگرفت ، اما در سالهای بعد توسط انگلیسی ها تولید لامپ مگنترون صورت گرفت .

انواع لامپ مگنترون

لامپ مگنترون مایکروفر ، مایکروویو انواع مختلفی دارد ولی با یک وجه مشترک ؛ و آن اینکه ، در تمام لامپ های مگنترون برهم کنش که اشعه با یک میدان مغناطیسی در داخل روکش خلاء شیشه ای یا فلزی را داریم .

توجه : چنانچه نیاز به تعویض لامپ مگنتران یا تعمیر ماکروفر دارید کافی است از خدمات زهتاب سرویس بهره مند شوید .

نکاتی آموزنده از مایکروفر

نکات آموزنده زیر در ارتباط با ماکروفر را با دقت مطالعه نمایید تا کمتر یا اصلا نیازمند تعمیر ماکروفر نشوید .

از ظروف فلزی در مایکروفر استفاده نکنید ؛از ظروف چینی شفاف و بدون حاشیه براق استفاده نمایید .
برای جلوگیری از خشک شدن غذا ظروف را با درپوش بگذارید .
تفاوت مایکروفر و مایکروویو در نوع امواجشان می باشد .
مایکروفر نسبت به دستگاههای دیگر از دست دادن ویتامینهای مواد غذایی آن کمتر است .
به یاد داشته باشیم مقدار کم امواج مایکروویو برای ما ضرری ندارد ولی امواج تلفن ، ماهواره و… برای ما مضر میباشد .
غذاهای متراکم را با مدت زمان بیشتر و با قدرت کمتر بپزید .
دقت کنید که منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا به دستگاه آسیب نرسد .
هرگز ماکروویو را خالی روشن نکنید:بدون حضور غذا یا مایعی درون مایکروفر، انرژی ماکروویو توسط چیزی جذب نمی شود و در داخل مایکروویو پخش می شود، این کار باعث می شود قطعات داخلی زیادی داغ شود و آسیب ببیند .
آب را در کتری به جوش آورید:جوشاندن آب در مایکروویو به علت خطر توصیه نمی شود. در این حالت آب در مایکروویو داغ تر از دمای جوش خود می شود اما به جوش نمی آید و به محض دست زدن به فنجان یا لیوان به طور ناگهانی به حالت انفجار درمی آید و اطرافیان خود را می سوزاند. بنابرین توصیه می شود آب را در کتری بجوشانید.
فضای داخلی مایکروفر را تمیز کنید: فضای داخلی مایکروفر را به طور مرتب تمیز کنید. تکه های غذای چسبیده به دیواره مایکروفر انرژی مایکروفر را جذب می کنند در حالی که دستگاه در حال کار کردن است و باعث سوختگی و سایر آسیب های ممکن به مایکروفر می شود.
برای خریدمایکروفر بهتر است از مایکروفرهایی با محفظه درونی استیلی خریداری کنید که تمیز کردن آن ها ساده تر است.
فقط از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید:فقط از ظروف با علامت مخصوص ماکروفر استفاده کنید،خیلی از ظروف شیشه ای برای استفاده در ماکروفر مناسب نیستند. هرگز ظروف دارای قطعات فلزی و یا طلا یا نقره ای را درون ماکروفر قرار ندهید.
اگر ظرف مورد استفاده به هنگام گرم کردن غذا خیلی گرم شود یا گرم تر از غذا شود یعنی ظرف در حال جذب انرژی می باشد و این ظرف مناسب استفاده ماکروفر نمی باشد.
علت گرم نکردن مایکروفر
اگر ماكروفر شما در مدت ۳ دقیقه با توان ۹۰۰ وات نتواند یک لیوان آب را گرم نماید با مرکز خدمات نمايندگي تعمیرات ماکروفر درکرمانشاه تماس بگیرید.البته باید این نکته یادآوری شود که ماکروویو برای گرم کردن به ولتاژ بالا نیاز دارد و در ساعات اوج مصرف به دلیل افت ولتاژ ، ممکن است این مشکل رخ دهد که در این صورت با بالا بردن زمان ، مشکل رفع می شود . (مثل ساعات اولیه شب که ساعات اوج مصرف می باشند.) اما اگر غذا دیرگرم می شود ممکن است به علت یکی از موارد ذیل باشد : ۱)ممکن است در ساعات اوج مصرف از دستگاه استفاده شده است . ۲)فضای داخلی دستگاه کثیف شده است . ۳)حجم غذا اگر زیاد باشد ، تایم بیشتری جهت گرم شدن نیاز دارد . ۴)غذاهای آبدار با تایم کوتاه تر و غذا های چرب با تایم بیشتر گرم می شوند . ۵) شیر و غذاهای چرب جهت گرم شدن کامل نیاز به هم زدن در حین کار دارند . پس در صورتیکه ماكروفر یک لیوان آب را در عرض ۳ دقیقه گرم می كند ، دستگاه از نظر گرم کنندگی ایراد ندارد ولي اگر با وجود رعايت موارد بالا،ماكروفر در گرم كردن مشكل داشت موارد زير ميتواند دلايل اصلي گرم نكردن ماكروفر باشند.

پس در نتيجه :

هنگامی که مایکروفر شما گرم نکند میتواند علتهای زیادی داشته باشد که تعمیرکار ماکروفر موظف است موارد زیر را چک کند.

۱:درب ۲ : دیود ۳ : خازن ۴ : ترانش های ولتاژ ۵ : برد٦:محافظ حرارتي٧ : فيوز حرارتي ۸ :مگنترون

اما پیشگیری از بوجود آمدن مشکلات مایکروفر کار پیچده ای نیست و فقظ نیاز به کمی توجه دارد. علت گرم نکردن مایکروفر شما می توانید با خواندن و توجه به مطالب زیر ریسک این مشکلات را کاهش دهید.

لامپ مگنترون ماکروفر

هنگامیکه مایکروفر یا مایکروویو شما گرم نمیکند یکی از دلایل اصلی آن میتواند لامپ مگنترون باشد ، توجه فرمایید لامپ مگنترون در مدلهای مختلف با پایه های مختلف در بازار موجود می باشد ، همچنین لامپ مگنترون مایکروفر معمولی با اینورتور متفاوت میباشد .مگنترون با استفاده از ولتاژ بالا ، قدرت DC بالا و تولید فرکانس متناوب باعث حرارت بالا می شود .اگر مگنترون به هر دلیلی بسوزد مایکروفر دیگر کار نخواهد کرد .لامپ مگنترون قابل تعمیر نیست و اگر بسوزد باید تعویض شود.در یک مایکروویو تنها یک تکنسین مجاز باید مگنترون را جایگزین کند.

دیود یا خازن مایکروفر

دیود توان خروجی ترانسفورماتور A / C را به D / C تبدیل می کند ، یعنی ولتاژ را به دو برابر و تقریبا ۵۰۰۰ ولت تبدیل میکند .این ولتاژ بالا قدرت مگنترون را برای حرارت دادن مواد غذایی فراهم می کند .

اگر دیود بسوزد یا آسیب ببیند، مگنترون ولتاژ کافی برای کارکردن را دریافت نخواهد کرد لذا از حرارت دادن جلوگیری می کند.هنگامی که دیود بسوزد اگر متخصص باشید کاملا قابل تشخیص است و متوجه سوخته شدن آن می شوید ، پس دیود را بررسی کرده و اگر سوخته بود آن را جایگزین کنید .

اخطار: مایکروویو می تواند مقدار زیادی از برق را در خازن ولتاژ بالا ذخیره کند، حتی پس از اینکه مایکروویو خاموش شده است ، با توجه به ولتاژ جریان بالا و احتمال وقوع شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی بسیار خطرناک است . برای تعویض قطعات مایکروویو تنها یک تکنسین مجاز باید دیود را جایگزین کند.

بنابراین با خراب شدن هرکدام از این قطعات منجر به عدم گرما در مایکروفر میشود .

سوئیچ درب ماکروفر

در ماکروفر را با دقت ببندید علت گرم نکردن مایکروفر :توجه کنید که در را محکم نبندید. مکانیسم چفت های در ماکروفر دارای سه سوییچ است که باید با یک ترتیب خاص بسته شوند. محکم بستن در این ترتیب را به هم می زند.

بیشتر ماکروویوها دارای ۳ الی ۴ سوییچ درب هستند . هنگامی که درب مایکروویو بسته می شود، سوئیچ های درب به ترتیب عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که درب به درستی بسته شده است ، اگر هیچ یک از سوئیچ های درب عمل نکند، مایکروویو شروع به حرارت دادن نخواهد کرد.

برای تعیین اینکه کدام یک از سوییچ های ماکروویو خراب است از مولتی متر استفاده می کنیم و تک تک انها را تست می کنیم .

برد الکترونیکی مایکروفر

تعمیر ماکروفر
تعمیر برد مایکروفر
در گذشته مایکروفرها مکانیکی بوده و هیچ برد الکترونیکی در آنها وجود نداشته است . به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و سوق پیدا کردن بازار به سمت مدارهای الکتریکی ، مایکروفرهایی تولید شد که جهت راه اندازی ؛ از بردهای الکترونیکی استفاده نمودند ، بنابراین در این مایکروفرها هنگام اختلال در برق یا سوختن قطعه ای از برد الکترونیکی مایکروفر منجر به کار نکردن مایکروفر و یا گرم نکردن غذا میشود .

در گذشته مایکروفرها مکانیکی بوده و هیچ برد الکترونیکی در آنها وجود نداشته است . به مرور زمان با پیشرفت تکنولوژی و سوق پیدا کردن بازار به سمت مدارهای الکتریکی ، مایکروفرهایی تولید شد که جهت راه اندازی ؛ از بردهای الکترونیکی استفاده نمودند ، بنابراین در این مایکروفرها هنگام اختلال در برق یا سوختن قطعه ای از برد الکترونیکی مایکروفر منجر به کار نکردن مایکروفر و یا گرم نکردن غذا میشود .

فیوز مایکروفر

فیوز مایکروفر به مانند محافظ عمل میکند و در صورت سوختن آن باعث عدم گرما در مایکروفر میشود .

اگر مایکروویو بیش از حد گرم شود، فیوز حرارتی مایکروفر را از کارمی اندازد. برای تعیین اینکه آیا فیوز حرارتی سوخته است یا نه ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید. فیوز حرارتی را نمی توان تعمیر کرد اگر فیوز سوخته باشد ، باید جایگزین شود.

ترانس های ولتاژ مایکروفر

ترانس های ولتاژ یک ترانس افزاینده میباشد که جریان الکتریسته ۲۲۰ ولت ورودی را دریافت و به ولتاژ خروجی حدود ۲۰۰۰۰ ولت تبدیل میکند .

پس قابل ذکر است در صورتیکه به مشکل بر بخورد باعث عدم گرم کردن در مایکروفر میشود .

خازن ولتاژ بالا

دیود : دیود قطعه ای است که با تحمل ولتاژ بالا تا ۲۰۰۰۰ ولت و با ترکیب خازن و سیم پیچ ترانس یک مدار نوسانگر ایجاد میکند .

خازن : خازن قطعه ای است که با ظرفیت ۵ – ۶ میکروفاراد و AC که با شارژ و دشارژ خود ولتاژ القای را به ترانس وارد میکنند .

بنابراین با خراب شدن هرکدام از این قطعات منجر به عدم گرما در مایکروفر میشود .خازن ولتاژ بالا با دیود ولتاژ بالا کار می کند تا خروجی ترانسفورماتور را به ولتاژ DC تبدیل کند و ولتاژ خروجی را دو برابر کند. اگر خازن سوخته باشد، کل مدار ولتاژ بالا متوقف خواهد شد و مایکروویو گرما نخواهد داشت.

محافظ حرارتی

اگر مایکروویو بیش از حد گرم شود، محافظ حرارتی مایکروفر را از کار می اندازد.هنگامیکه محافظ حرارتی هشدار بدهد مایکروفر شروع به کار نخواهد کرد. گرما محافظ در صورتی که بیش از حد گرم شود، برق را به مایکروویو برساند. اگر حفاظت حرارتی را انجام می دهد، مایکروویو شروع نمی شود یا حرارت می دهد. برای تعیین اینکه آیا محافظ حرارتی سالم است یا نه ، از یک مولتی متر برای آزمایش آن استفاده کنید. اگر ترموپروتکتور عمل نکرد ، آن را تعویض کنید.

علت جرقه زدن مایکروفر
دقت نمایید هنگامیکه مایکروفر شما جرقه میزند میتواند از موارد زیر باشد .

۱ – امکان دارد لامپ مگنترون مایکروفر مشکل داشته باشد .

۲ – امکان دارد فلزی داخل دستگاه باشد .

توجه : دقت فرمایید هنگام استفاده از مایکروفر از فلز استفاده ننمایید .

۳ – امکان دارد صفحه میکا ( ورق نسوز ) نیاز به تعویض داشته باشد .

در صورتی که درحین استفاده جرقه زدن ماکروفر مشاهده شود. ممکن است که ظرف فلزی درون ماکروفر وجود داشته باشد. یا این‌که لامپ مگنترون ماکروفر مشکل پیدا کرده باشد.

همچنین جرقه زدن ماکروفر می‌تواند به دلیل اتصالی در سیم‌پیچی داخلی باشد. یا این‌که صفحه نسوز ما کروفر نیاز به تعویض داشته باشد.

در صورتی که هر کدام از مشکلات فوق وجود داشته باشد، کارشناسان فنی نمایندگی مجاز ماکروفر در کرمانشاه در اسرع وقت عیب یابی و تعمیر ماکروفر را انجام می‌دهند. تا مشکلات احتمالی در اسرع وقت حل شوند و ماکروفر مجدداً قابل استفاده باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟