سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

تنظیم بهترین دما برای کولر گازی در زمستان و تابستان

تنظیم بهترین دما برای کولر گازی در زمستان و تابستان

ستفاده از کولر گازی در تابستان و زمستان به منظور سرمایش و گرمایش محیط، یکی از محبوب ترین و رایج ترین روش های تهویه و مدیریت تنظیم دمای خانه یا محل کار است. اما بسیاری از افراد در مورد تنظیم درجه کولر گازی و اینکه بهترین دما برای سرمایش یا گرمایش کولر گازی شان چقدر است، اطلاعی ندارند!

تنظیم بهترین دما یا درجه برای کولر گازی
پیش از آنکه در خصوص انتخاب بهترین دما برای گرمایش کولر گازی یا سرمایش آن صحبت کنیم، لازم است تا نکاتی را در خصوص محیط خانه یا محل کار شما یادآوری کنیم تا با رعایت آنها قادر به استفاده حداکثری از توان کولر گازی و قابلیت سرمایش یا گرمایش آن باشید. این موارد در کاهش مصرف انرژی و متعاقبا کاهش قبض برق و استهلاک کولر گازی شما تاثیر به سزایی دارند.

۱- اگر نور خورشید مستقیما به داخل خانه شما می تابد، در تابستان با کشیدن پرده ها از ورود نور و افزایش دمای محیط جلوگیری کنید و در زمستان پرده ها را باز کنید تا از گرمای نور خورشید استفاده کنید.

۲- تمامی درزهای در و پنجره ها را با عایق های مناسب بپوشانید تا در تابستان و زمستان هوای داخل و بیرون خانه امکان تبادل نداشته باشند و هدر رفت انرژی به حداقل برسد.

نکته: استفاده از پنجره های دوجداره می تواند در هدر رفت انرژی شما بسیار موثر باشد و آن را کاهش دهد!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات و نصب کولر گازی در کرمانشاه وسنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

۳- از نصب کولر گازی به صورت استاندارد و اصولی در مکان مناسب در محیط مورد استفاده مطمئن باشید.

۴- حتما در انتخاب کولر گازی به فضا و متراژی که کولر در آن نصب می شود دقت کنید تا ظرفیت مناسب کولر گازی را انتخاب کنید. اگر کولر گازی با ظرفیت کمتر انتخاب کنید در رسیدن به دما یا درجه مورد نظر برای خنکی یا گرمی محیط به مشکل بر می خورید و اگر ظرفیت کولر خیلی بیشتر باشد، مرتبا آن و آف شده و می تواند زودتر مستهلک شود.

۵- سرویس کولر گازی را جدی بگیرید، زیرا در راندمان کاری دستگاه و تنظیم درجه کولر گازی برای حداکثر بازدهی تاثیر بسزایی دارد.

۶- شرایط کلی سلامت کولر گازی و نبود مشکل در آن از جمله کمبود گاز و عدم نیاز به شارژ گاز در عملکرد دستگاه و رسیدن به دمای بهینه کولر گازی تاثیر مستقیم دارد.

۷- اگر هوای بیرون از خانه هم دمای مناسبی دارد، بهتر است در مصرف انرژی با قرار دادن کولر در حالت فن صرفه جویی کنید. هرچند خرابی و از کار افتادن فن کولر گازی رایج است .

تنظیم بهترین دما برای سرمایش کولر گازی
معمولا در ایام تابستان روشن بودن دائم کولر گازی در بسیاری از خانه ها امری رایج است. از طرفی مصرف برق کمپرسور کولر گازی کم نیست و درواقع مصرف برق کولر گازی در مقایسه با کولر آبی بسیار بالاتر است. پس اگر دمای مناسب برای کارکرد کولر انتخاب نشود، در پایان ماه هزینه قبض برق شما می تواند بسیار گران تمام شود. به همین دلیل انتخاب بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان حائز اهمیت است و در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

تنظیم بهترین دما برای گرمایش کولر گازی
بهترین دما برای گرمایش کولر گازی در زمستان در محدوده ۲۶ تا ۲۸ درجه قرار دارد. در این محدوده اتاق در شرایط دمایی متعادلی قرار خواهد داشت و محیط گرم نخواهد بود. این حالت ممکن است برای برخی خوشایند نباشد و اتاقی گرم را ترجیح دهند. اما باید یادآوری کرد که بهینه ترین و بهترین درجه کولر گازی در زمستان که صرفه جویی در مصرف انرژی را نیز به همراه داشته باشد، همین محدوده دمایی بوده و البته این شرایط به هیچ وجه ناخوشایند نیست. زیرا بدن در شرایطی قرار می گیرد که نه سرد و نه گرم است.

همچنین ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست، که اگر دمای محیط برای شما به اندازه کافی خنک نبود و یا گرمای لازم برای راحتی شما را نداشت، در وهله اول به جایی تغییر تنظیم درجه کولر گازی، از قابلیت سرمایش یا گرمایش سریع کولر گازی خود که با عنوان Turbo، Jet Mode و… بر روی ریموت مشخص شده بهره بگیرید. در این حالت در مدت زمان کوتاهی کولر بر روی تنظیمات حداقل یا حداکثر دما با وزش باد سریع قرار خواهد گرفت و محیط را سریعا خنک یا گرم می کند و سپس به تنظیمات اولیه خود که بهترین درجه برای کولر گازی یا اسپیلت شماست برمی گردد.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات و نصب کولر گازی در کرمانشاه وسنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟