سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

سیستم های گرمایش خانگی

سیستم های گرمایش خانگی

چندین نوع سیستم برای تأمین گرما در یک خانه وجود دارد ، و در هر نوع گسترده تغییرات زیادی وجود دارد. برخی از سیستم های گرمایشی اجزای سازنده را با تجهیزات خنک کننده منزل به اشتراک می گذارند ، و برخی از سیستم ها هم گرمایشی و هم سرمایش را تأمین می کنند. اصطلاح HVAC — گرمایش ، تهویه و تهویه هوا برای توصیف سیستم کنترل کلی آب و هوا در یک خانه استفاده می شود.

مهم نیست که از سیستم HVAC استفاده می شود ، هدف از تمام وسایل گرمایشی ضربه زدن به انرژی حرارتی از یک منبع سوخت و انتقال آن به اماکن زندگی برای حفظ دمای راحت محیط است. سیستم های گرمایش می توانند از انواع منابع سوخت از جمله گاز طبیعی ، پروپان ، روغن سوخت ، سوخت های زیستی (مانند چوب) و برق استفاده کنند. برخی از خانه ها بیش از یک سیستم گرمایش دارند ، مانند وقتی که یک زیرزمین اضافی یا تمام شده توسط یک سیستم متفاوت از بقیه خانه گرم می شوند.

اجباری / سیستم های خنک کننده هوا
تاکنون رایج ترین سیستم HVAC در خانه های مدرن آمریکای شمالی سیستم هوای اجباری است که از یک کوره با پنکه دمنده استفاده می کند و هوای گرم را از طریق شبکه ای از مجاری به اتاق های مختلف خانه منتقل می کند. سیستم های هوای اجباری در تنظیم دمای یک اتاق بسیار سریع هستند و از آنجا که سیستم های تهویه هوا می توانند همان دمنده و مجرای مشترک را به اشتراک بگذارند ، این یک سیستم کلی HVAC کارآمد است.

منابع سوخت: کوره هایی که سیستم های هوای اجباری را دارند می توانند توسط گاز طبیعی ، پروپان مایع (LP) ، روغن سوخت یا برق تولید شوند.

توزیع: هوایی که توسط مشعل کوره یا هوای عنصر گرمایشی گرم می شود ، از طریق شبکه ای از مجاری تا ثبت نام های گرمایشی در اتاق های فردی توزیع می شود. سیستم دیگر مجاری از طریق بازگشت هوای سرد ، هوا را به داخل کوره باز می گرداند.

مزایای:

سیستم های هوای اجباری را می توان برای از بین بردن گرد و غبار و آلرژن ها فیلتر کرد. با این حال ، آنها همچنین می توانند میزان آلرژن هایی که از هوا پخش می شوند را افزایش دهند.
تجهیزات رطوبت ساز (یا رقیق کننده) می توانند در سیستم هوای اجباری ادغام شوند.
اجاق گازهای اجباری نسبتاً ارزان هستند.
این کوره ها می توانند به بالاترین رتبه AFUE (راندمان استفاده سالانه سوخت) از هر سیستم گرمایشی بدست آورند (اما این لزوماً به معنای این نیست که این کارآمدترین روش برای گرم کردن یک خانه است).
سیستم های هوای اجباری می توانند خنک کننده را با قابلیت گرمایش ترکیب کنند.
معایب:

نیاز به ساخت و ساز دارد و فضای دیوارها را می گیرد.
طرفداران کوره می توانند پر سر و صدا باشند.
حرکت هوا می تواند آلرژن ها را توزیع کند.
حرکت هوا می تواند خشک شود مگر اینکه مرطوب شود.
از آنجا که سیستم های هوای اجباری هوا را گرم می کنند و نه اشیاء موجود در یک اتاق ، راحت ترین شکل گرمایش محسوب نمی شوند

سیستم های کوره هوای گرانش
پیش ساز سیستم های هوای اجباری ، کوره های هوای گرانش نیز هوا را از طریق سیستم مجاری فلزی توزیع می کنند ، اما به جای مجبور کردن هوا از طریق دمنده ، سیستم های جاذبه هوا توسط فیزیک ساده هوای گرم بالا می روند و فرو بردن هوا خنک می شوند. یک کوره هوای گرانش در یک زیرزمین هوا را گرم می کند ، که از طریق مجاری به اتاق های مختلف بالا می رود. هوای خنک از طریق سیستم مجاری برگشت هوای سرد به کوره باز می گردد. کوره های به اصطلاح “اختاپوس” که در بسیاری از خانه های قدیمی یافت می شوند ، کوره های هوای گرانش هستند.

سیستم های هوای جاذبه دیگر نصب نشده اند ، اما در بسیاری از خانه های قدیمی آنها همچنان به عملکرد مؤثر خود ادامه می دهند.

منبع سوخت: کوره های هوای اجباری می توانند توسط گاز طبیعی ، پروپان مایع (LP) ، روغن سوخت یا برق تولید شوند.

توزیع: هوای مطبوع از طریق شبکه ای از مجاری فلزی پخش می شود.

سیستم های جاذبه هیچ بخش متحرک ندارند و می توانند چندین دهه دوام بیاورند.
تجهیزات سیستم بسیار قابل اعتماد بوده و نیاز به نگهداری کمی دارند.
معایب:

هوا نمی تواند به طور مؤثر فیلتر شود.
راندمان انرژی پایین تر از کوره های جدید است.
تنظیم دما کند است زیرا سیستم ها با جریان های همرفت ساده کار می کنند.

سیستم های دیگ بخار و رادیاتور سنتی
خانه های قدیمی و آپارتمان های آمریکای شمالی اغلب با سیستم های سنتی دیگ بخار و رادیاتور گرم می شوند. اینها شامل یک دیگ بخار مرکزی هستند که بخار یا آب گرم را از طریق لوله ها به واحدهای رادیاتور که از نظر استراتژیکی در اطراف خانه قرار دارند ، در گردش می کند. رادیاتور کلاسیک – یک واحد قائم چدن معمولاً در نزدیکی ویندوز – معمولاً رادیاتور بخار نامیده می شود ، اگرچه این اصطلاح گاهی نادرست است.

در واقعیت ، دو نوع سیستم وجود دارد که با این رادیاتورهای قدیمی استفاده می شود. دیگهای بخار واقعی در حقیقت بخار گازی را از طریق لوله ها به رادیاتورهای جداگانه منتقل می کنند ، که بعداً مجدداً به آب می چسبند و برای گرمایش دوباره به دیگ می روند. سیستم های رادیاتور مدرن از طریق پمپ های برقی ، آب گرم را به رادیاتورها منتقل می کنند. آب گرم گرمای خود را در رادیاتور آزاد می کند و آب خنک شده برای گرم شدن بیشتر به دیگ باز می گردد. سیستم های رادیاتور آب گرم در اروپا بسیار متداول است.

منابع سوخت: سیستم های دیگ بخار / رادیاتور را می توان با گاز طبیعی ، پروپان مایع ، روغن سوخت یا برق تولید کرد. دیگهای اصلی حتی ممکن است توسط زغال سنگ سوخت شده باشند.

توزیع: گرما توسط بخار یا آب گرم تولید می شود که از طریق لوله های فلزی به رادیاتورهایی شکل می گیرد که انتقال انرژی حرارتی را تسهیل می کند.

مزایای:

گرمای تابشی کاملاً راحت است و هوا را مطابق گرمای هوای اجباری خشک نمی کند.
رادیاتورها را می توان در رادیاتورهای پایه کم یا رادیاتور با سطح پایین به روز کرد.
با تعویض دیگهای قدیمی ، دیگهای بخار مدرن می توانند راندمان انرژی بسیار خوبی را ارائه دهند.
معایب:

رادیاتورها می توانند ناخوشایند باشند.
مکان های رادیاتور ممکن است قرار دادن مبلمان و روکش پنجره را محدود کند.
سیستم های مبتنی بر دیگ بخار را نمی توان با تهویه هوا ترکیب کرد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟