سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست ؟

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست ؟

بوی سوختگی جاروبرقی یا همان بوی بد میتواند برای شما آزاردهنده باشد و در نهایت برای رفع این مشکل نیازمند دانش و آگاهی هستید، زهتاب سرویس  به آموزش ۰ تا ۱۰۰ نحوه رفع بوی بد در جاروبرقی پرداخته است، تا در منزل به عیب یابی و رفع این مشکل بپردازید.

بوی بد جاروبرقی
امروزه موتور جاروبرقی نه تنها از نظر قدرت مکش تقویت شده است بلکه از نظر دوام و کارایی نیز بهبود یافته و کمتر با کارکرد زیاد دچار داغ شدن و یا بوی سوختگی می شود از این رو هرگاه بوی سوختگی جاروبرقی به مشامتان رسید باید به دنبال عیب و یا نقصی در جاروبرقی باشید و نمی توانید از کنار این موضوع به راحتی گذر کنید. زیرا سوختن موتور جاروبرقی محتمل می شود و همیشه این بوی سوختگی نشانه ای از وضعیت هشدار برای مصرف کننده می باشد.

 

عوامل زیادی می تواند باعث بوی سوختگی موتور جاروبرقی باشد که با نگاهی به ادامه متن می توانید به این موضوع بیشتر اشراف پیدا کنید و راحت تر به دنبال عیب جاروبرقی باشید اما قبل از هر چیز توصیه می کنیم به دلیل اینکه عمر جاروبرقی شما به تعمیرات اساسی جاروبرقی وابسته است و هر گونه دستکاری اشتباه می تواند باعث بدتر شدن اوضاع شود حتما برای تعمیر جاروبرقی از سرویس کار مجرب جاروبرقی استفاده کنید.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در کرمانشاه و سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۳۳۸۲۲۰۰۰۱ تماس حاصل فرمایید 

ابتدا بررسی کنید که کیسه و یا مخزن زباله جاروبرقی پر نباشد که فشار زیادی را به موتور وارد می کند و بوی داغی یا سوختگی موتور جاروبرقی بلند خواهد شد.
بررسی کنید که مشکل برقی در خانه وجود نداشته باشد مثلا برق دو فاز شده باشد و یا پریزی که از آن استفاده می کنید دچار اتصالی نباشد.
بررسی کنید که لوله جاروبرقی و یا مسیر مکش جاروبرقی دچار انسداد و گرفتگی نباشد زیرا این موضوع نیز فشار زیادی را به موتور وارد می کند.
فیلتر های هوای جاروبرقی را تعویض کنید و دوباره امتحان کنید.
گاهی تهویه هوا برای موتور جاروبرقی مسدود شده و باعث داغ شدن موتور جاروبرقی می شود.
بررسی کنید که غلتک یا برس جاروبرقی کار بکند.
ممکن است گاهی مو و نخ لباس و … بین آن گیر کرده باشد و باعث شود این غلتک گیر کند و بوی سوختگی بدهد.
با حذف این آلاینده ها مشکل حل خواهد شد.
گاهی دلیل بوی بد جاروبرقی، مسیر الکترونیک است، بخصوص در زمان هایی که جاروبرقی اصلا روشن نمی شود.
برای اینکه اطمینان پیدا کنید مشکل اتصال کوتاه به دلیل گرد و غبار و کثیفی روی مدار الکترونیکی جاروبرقی نیست.
بهتر است پس از جدا کردن جاروبرقی از برق با دستمالی تمیز مدار الکترونیکی را تمیز کنید.

← حتما بخوانید: سوالات رایج جاروبرقی 

برای علت بوی بد جاروبرقی ترموستات را بررسی نمایید
در بعضی از مدل های جاروبرقی، قطعه ای به نام ترموستات تعبیه شده است، که کار آن خاموش کردن جاروبرقی به دلیل مدت زمان استفاده طولانی میباشد، بنابراین اگر ترموستات، فرمان خاموش کردن را ندهد و موتور یکسره کار کند، احتمالا بوی داغی موتور به مشام شما میخورد، همچنین دقت نمایید که به مرور زمان پروانه موتور پر از گرد و خاک میشود و با با استفاده طولانی از جاروبرقی بوی بدی را استشمام خواهید کرد.

برای دلیل بویی سوختگی جاروبرقی فن موتور را بررسی نمایید
کار فن جاروبرقی، هدایت کردن هوای داخل به بیرون میباشد، با خراب شدن این قطعه، موتور به مرور زمان داغ میشودو در صورت خاموش نشدن جاروبرقی، به مرور زمان بوی بدیی را استشمام خواهید کرد، برای رفع این مشکل باید اقدام به تعویض فن نمایید.

توجه نمایید که دور تمام موتور های جاروبرقی ابر یا نمد تعبیه شده است و به مرور زمان، گرد و خاک این قسمت را احاطه میکند و در نهایت به دلیل گرمای بیش از حد موتور، تولید بو میکند؛ بنابراین اگر فن یا همان پروانه موتور خراب باشد با گرم شدن موتور، بوی بدی به مشام شما خواهد رسد.

نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بوی سوختگی یا بد جاروبرقی توسط تعمیرکار زهتاب سرویس
برای رفاه حال شما عزیزان و اینکه وقت کمتری برای مطالعه از شما گرفته شود، به نتیجه گیری و خلاصه مقاله علت بوی سوختگی یا بد جاروبرقی توسط تعمیرکار زهتاب سرویس  پرداخته ایم، تا با مطالعه نکات زیر به درک کاملی از این مشکل برسید:

نظافت قسمت بیرونی و داخلی جاروبرقی، برای عدم داشتن بو در آن توصیه میشود.
فیلتر ها و پاکت جاروبرقی را بررسی نمایید تا نیاز به تعویض نداشته باشند.
برس، لوله، خرطومی را چک نمایید تا هیچ گرفتگی در آن ها نباشد، به موتور آسیب وارد نشود و در نهایت منجر به بوی بد در جاروبرقی نشود.
شایع ترین بوی بد یا سوختگی در جاروبرقی از موتور آن میباشد.
دور موتور جاروبرقی، ابر یا نمد تعبیه شده است، که به مرور زمان به دلیل تجمع گرد و خاک یاعث ایجاد بوی بد میشود.
به مرور زمان، گرد و خاک در فن یا پروانه موتور تجمع میشود و باعث انتقال بوی بد به بیرون از جاروبرقی میشود.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در کرمانشاه و سنندج جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۳۳۸۲۲۰۰۰۱ تماس حاصل فرمایید 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟