سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات رایجی که برای بیشتر ماشین لباسشویی‌ها گزارش شده است، خشک نشدن لباس‌ها در آن است؛ به طوری که پس از اتمام کار دستگاه، لباس‌ها خیس یا نیمه‌خیس هستند. این مشکل شایع، ناشی از موارد بسیاری است. اغلب این موارد فنی و تخصصی می‌باشند و برای حل آنها قطعه‌ای باید تعمیر و یا تعویض شود. در این مطلب کاراباما ابتدا موارد قابل حل توسط خودتان و سپس موارد تخصصی را بررسی می‌کنیم.

قدم اول: ریست کردن ماشین لباسشویی
در برخی مواقع با یک ریست ساده، مشکل خشک‌کن ماشین لباسشویی حل می‌شود. از آنجایی که نحوه ریست کردن در مدل‌ها و برندها، متفاوت است پیشنهاد می‌کنیم از طریق دفترچه راهنمای دستگاه یا سرچ، نحوه ریست لباسشویی خود را بیابید.

قدم دوم: کنترل میزان پر کردن و برنامه شستشوی ماشین لباسشویی
بارگیری بیش از حد ماشین لباسشویی از خوب خشک شدن لباس‌ها جلوگیری می‌کند. ماشین لباسشویی را بیش از سه چهارم مخزن، پر نکنید. برنامه شستشویی که تنظیم می‌کنید نیز مورد دیگری ست، با توجه به جنس پارچه البسه، دور چرخش و دمای آب مناسب با آن جنس را تنظیم کنید تا چرخه خشک‌کن روی لباس‌ها عمل کند.

قدم سوم: بررسی شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی
دستگاه را به جلو بکشید و شلنگ تخلیه که در پشت آن قرار دارد را بررسی کنید تا هیچ انسدادی نداشته باشد. اگر شلنگ درست قرار نگرفته و خم یا مسدود شده باشد، روند خشک کردن با مشکل مواجه می‌شود.

قدم چهارم: تماس با تعمیرکار ماشین لباسشویی
اگر با رعایت سه قدم بالا، باز هم لباس‌ها در ماشین لباسشویی، خشک نشدند یعنی باید از متخصصان تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی کمک بگیرید زیرا مشکل دستگاهتان ناشی از یکی از موارد زیر است:

خرابی المنت هیتر
خرابی ترموستات
خرابی فیور حرارتی
گرفتگی فیلترها
اشکال در پمپ تخلیه
اشکال در موتور ماشین لباسشویی
خرابی برد دستگاه
از کار افتادن کلید فعال‌کننده خشک‌کن
و…

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرمانشاه

جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۸۳۳۸۲۲۰۰۰۱ تماس حاصل فرمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟