سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

امروزه خرابی ماشین لباسشویی یکی از بزرگترین معضلات خانواده ها محسوب می شود و برای شما مشکلاتی رو به وجود می آورد. یکی از عمده ترین علل ایرادها روشن نشدن ماشین لباسشویی است که ما در این آموزش قصد داریم به توضیح آن بپردازیم:

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی
 

برای تعمیر لباسشویی خود همین الان اقدام کنید، خودتان آستین ها را بالا بزنید و برای تعمیر دست به کار شوید.

خب بهتره قبلش این نکته را تذکر بدهیم که اگر در زمینه فنی مهارتی ندارید اصلا تعمیر ماشین لباسشویی را انجام ندهید و رفع ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی خودتان را به تعمیرگاه مجاز زهتاب سرویس بسپارید.

 

تعمیر مجاز ماشین لباسشویی زهتاب سرویس

برای ما مهم نیست و همچنین شما نباید نگران باشید که برند ماشین لباسشویی شما چیست؟ ما هر برندی که شما دارید را به بهترین نحو تعمیر و آن را گارانتی میکنیم. ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی که یکی از عمده ترین ایرادها است در تمامی ماشین لباسشویی ها رخ میدهد و ما به راحتی میتوانیم آن را به شما آموزش دهیم تا تعمیر ماشین لباسشویی را خودتان انجام دهید یا اگر فنی نیستید این وظیفه را به عهده تعمیرگاه کجاز ماشین لباسشویی زهتاب سرویس  محول کنید و در طول زمان تعمیر از زندگی زیبای خودتان لذت ببرید و در آرامش و اطمینان خاطر کار را به تکنیسین های ما بسپارید.

آموزش رفع ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی

به بحث آموزشی برمیگردیم و باید در ابتدا عرض کنیم که آموزش رفع ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی که در ادامه توضیح خواهیم داد مربوط به هر نوع ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو خواهد بود ، با زهتاب سرویس  همراه باشید:

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در کرمانشاه و سنندج اماده خدمت رسانی به همشهریان محترم میباشد

جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

در این آموزش عناوینی برای رفع ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی خواهیم گفت که میتواند به شما برای رفع ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی کمک کند.

اتصال جریان برق یکی از ایرادهای روشن نشدن ماشین لباسشویی
در ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم به پریز برق متصل است. همچنین مطمئن شوید که پریزی که دوشاخه به آن وصل است برق دارد و میتواند برق را به ماشین لباسشویی منتقل کند.

درب ماشین لباسشویی (ماشین لباسشویی درب از جلو)
سوییچ درب ماشین لباسشویی یک دستگاه ایمنی به شمار می رود. در ماشین لباسشویی هایی که درب آنها از جلو باز میشود سوییچ درب باید بسته باشد و از قفل شدن درب اطمینان حاصل نمایید در غیر این صورت ماشین لباسشویی روشن می شود و شروع به کار نخواهد کرد.

اگر سوئیچ درب ماشین لباسشویی خراب باشد نمی تواند برای شروع به مشکل برخورد خواهد کرد، این سوئیچ در درب ماشین لباسشویی تعبیه شده است و حتما برای تعمیر آن باید این وظیفه را به تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی محول کنید.

اگر میخواهید این کار را خودتان انجام دهید با استفاده از یک اهم متر میتوانید از اتصال جریان برق به سوئیچ و قفل درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل نمایید و اگر ایراد از این قسمت بود برای تعویض آن اقدام نمایید. حتما در این بررس یها توجه لازم را داشته باشید تا آسیب های احتمالی به دستگاه را کاهش دهید.

سوئیچ استارت و تایمر

سوئیچ استارت برخی از لباسشویی های درب از بالا اغلب بخشی از تایمر است و با زدن دکمه تایمر فعال می شود. گاهی اوقات مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی مربوط به این بخش می باشد که برای اطمینان باید برق رسانی آن توسط کارشناس فنی بررسی و تست شود.

ولوم تایمر

در مدل هایی که سوئیچ استارت بخشی از تایمر است، باید ولوم تایمر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شفت برای فعال کردن سوئیچ به درستی عمل می کند. استفاده معمولی و مداوم ممکن است باعث شود ولوم روی شفت هرز شود و قادر به تعویض مکانیسم سوئیچ نباشد. در چنین مواقعی معمولاً نیاز به تعویض ولوم تایمر می باشد.

برد کنترل اصلی
در مدل های کنترل الکترونیکی، برد کنترل اصلی، تک‌تک اجزا لباسشویی را مانند موتور اداره می کند. اگر برد کنترل ولتاژ مناسب را برای موتور، شیر پرکن، موتور تخلیه یا قفل درب فراهم نکند آنگاه ممکن است ماشین لباسشویی شروع به کار نکند. بررسی و عیب یابی برد لباسشویی کار پیچیده و دشواری است که نیاز به تجهیزات مناسب و تست آن می باشد و این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر لباسشویی انجام شود.

سایر قطعات
در این مقاله شایع ترین دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی و عدم شروع به کار لباسشویی را بیان کردیم. البته ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که باعث روشن نشدن لباسشویی شود. به هر حال بهتر است برای رفع این مشکل فنی از کارشناسان فنی مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید و در صورتی که دانش کافی در مورد ماشین لباسشویی ندارید، به هیچ وجه اقدام به باز کردن دستگاه نکنید.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در کرمانشاه و سنندج اماده خدمت رسانی به همشهریان محترم میباشد

جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟