سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت عدم گرم شدن آب در ماشین لباسشویی

علت عدم گرم شدن آب در ماشین لباسشویی

 ماشین لباسشویی یک شلنگ تخلیه و دو شلنگ ورودی متصل است. یکی مربوط به آب سرد و دیگری مربوط به آب گرم. این آب گرم به دلایل مختلفی می‌تواند به دستگاه نرسد، یا گرم نماند و… در این مطلب از زهتاب سرویس  علت های گرم نشدن آب ماشین لباسشویی و راه حل هر کدام را بررسی می‌کنیم.


علت اول گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: هیتر یا المنت

هیتر ماشین لباسشویی

این قطعه در ماشین لباسشویی در مواقعی که برای آب دمای بالایی تنظیم می‌کنید، گرم کردن آب تا حد مورد نیاز را بر عهده دارد. در صورتی که المنت خراب شود می‌تواند در گرم شدن آب ماشین لباسشویی خلل ایجاد کند.

 گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: سنسور یا ترموستات

ترموستات در ماشین لباسشویی، دما را در درجه معینی ثابت نگه می‌دارد. این ثابت ماندن دمای دستگاه، بر تثبیت دمای آب هم تاثیر می‌گذارد. در نتیجه هر گونه اشکال در ترموستات یا سیم های متصل به آن می‌تواند باعث گرم نشدن آب لباسشویی شود.

 گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: تایمر

اگر متوجه شدید که فقط زمانی که یک سری برنامه خاص را برای لباسشویی تنظیم می‌کنید، آب گرم نمی‌شود و در اجرای دیگر برنامه‌ها آب ماشین لباسشویی گرم است یعنی احتمالا مشکل از تایمر است.

تایمر لباسشویی با توجه به برنامه های مختلفی که برای دستگاه ست می‌کنید زمان مورد نیاز و دمای مورد نیاز برای شستشو را تنظیم می‌کند. برای مثال زمانی که شما برنامه شستشوی لباس های ظریف را انتخاب می‌کنید، تایمر n دقیقه و دمای x درجه را به شستشو اختصاص می‌دهد.

علت چهارم گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: هیدروستات

وقتی آبگیری ماشین لباسشویی به حد لازم برسد، هیدروستات فرایند آن را متوقف می‌کند. به هم خوردن این تنظیمات می‌تواند روی گرم نشدن آب ماشین لباسشویی تاثیر بگذارد.

 گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: شلنگ ورودی آب

شلنگ ماشین لباسشویی

همان طور که ذکر شد؛ یکی از شلنگ های متصل به ماشین لباسشویی مربوط به آب گرم است. اگر این شلنگ خم شود، آسیب ببیند، مسدود شود یا فیلتر توری انتهای شلنگ از رسوبات پر شود از ورود آب گرم به ماشین لباسشویی جلوگیری می‌کند.

گرم نشدن آب ماشین لباسشویی: شیر برقی آب

شیر برقی با گرفتن پیام از برد دستگاه، اجازه ورود آب به مخزن ماشین لباسشویی را می‌دهد تا پس از رسیدن آب به حد مورد نظر، هیدروستات، شیر برقی را قطع کند. حالا اگر اشکالی در شیر برقی ورودی آب ماشین لباسشویی وجود داشته باشد می‌تواند در ورود آب گرم به مخزن، موثر باشد.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی در کرمانشاه و سنندج اماده خدمت رسانی به همشهریان محترم میباشد
جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره ۰۹۱۲۱۸۳۰۵۸۳ تماس حاصل فرمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟