سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که در استفاده از ماشین لباسشوی با آن مواجه میشوید نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است. ما در زهتاب سرویس  برای راحتی شما علل این مسئله را توضیح دادیم تا اگر از تعمیرات سر رشته دارید خود اقدام به تعمیر آن کنید در غیر این صورت درباره مشکل پیش آمده آگاهی داشته باشید تا بتوانید از آن پیشگیری کنید.لازم به ذکر است اگر به تعمیرات آشنایی ندارید حتما از نمایندگی تعمیرات لباسشویی کمک بخواهید.

توجه : اگرا برای تعمیر لباسشویی نیاز به تعویض بلبرینگ ، کاسه نمد ، سه نظام ، دیگ و یا هر خدمات دیگری داشتید حتما جهت استفاده از قطعات فابریک و ضمانتنامه با تعمیرگاه مجاز زهتاب سرویس  تماس حاصل نمایید .

متصل کننده مستیم موتور و درایو

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : اولین چیزی که باید در تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بررسی شود همین قطعه ی متصل کننده مستقیم موتور و درایو است.در طراحی برخی لباسشویی ها از یک موتور دوتایی و یک درایو مستقیم برای انتقال برق از موتور استفاده می کنند. سوکتی درایو موتور را به انتقال متصل می کند که شامل دو چنگال پلاستیکی با اتصال لاستیکی بین آنها است. یکی از چنگال های درایو به شفت موتور درایو متصل است و دیگری به شفت ورودی انتقال متصل است. همانطور که شفت موتور چرخش می یابد، اتصال لاستیکی بین دیسک های درایو گشتاور را جذب می کند تا از شکسته شدن جلوگیری کند.

استفاده نادرست از لباسشویی موجب آسیب دیدگی در اتصال لاستیکی بین دیسک های درایو میشود در نهایت لغزش بیش از حد دیگ و به دنبال آن صدای دیگ ماشین لباسشویی و پس از مدت کوتاهی همین مسئله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شود.

برای سترسی به درایو باید اطراف لباسشویی را آزاد کنید اما توجه داشته باشید قبل از هر کاریبرق دستگاه را قطع کنید.

 

قفل درب لباسشویی
مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : یکی دیگر از مسائلی که باعث نچرخیدن دیگ لباسشویی میشود درست قفل نشدن درب لباسشویی است.قفل درب با مکانیسم ایمنی نصب شده بر روی ماشین های شستشوی مستقیما در ارتباط است.این سیستم به درست قفل شدن و بسته شدن درب لباسشویی حساس است.

مکانیزم قفل شامل یک سوئیچ است که به کنترل پنل یا تایمر هنگامی که درب قفل شده است فرمان میدهد و اجازه می دهد عملیات چرخیدن دیگ لباسشویی آغاز شود. هنگامی که قفل درببه درستی انجام نشود،مکانیزم قفل نمیتواند فرمان را صادر کند و اجازه نمیدهد دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش کند. ماشین لباسشویی های مدرن با صفحه نمایش دیجیتال یک کد خطا را نشان میدهند که دقیقا به شما میگوید مشکل از قفل است و باید دررا مجددا باز و بسته کنید.اگر با این کار مشکل حل نشد قفل درب لباسشویی مشکل پیدا کرده است و باید تعویض گردد.

برای نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی فریجیدر ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ایندزیت در کرمانشاه  کلیک نمایید

موتور محرک:

مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : برخی از لباسشویی های درب از جلو، موتورهای محرک را برای عملکرد قفل درب استفاده می کنند. هنگامی که یک چرخه شروع می شود، یک جریان الکتریکی به موتور محرک عرضه می شود، یک پین به سمت جلو حرکت می کند و درب را قفل می کند. هنگامی که موتور محرک آسیب دیده باشد، درب به درستی قفل نخواهد شد و به ماشین اجازه چرخش نخواهد داد.

برای بررسی موتور محرک ماشین لباسشویی قبل از باز کردن لباسشویی با استفاده از یک اهم سنج دستگاه را آزمایش کنید اگر مقاومت حدود ۱۵۰۰ تا ۱۹۰۰ را داشته باشد موتور محرک سالم است در غیر این صورت باید دستگاه را باز کرده و به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی بپردازید.

کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی
مقاله علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی : کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی درب از جلو به عنوان یک وسیله ایمنی برای جلوگیری از کارکرد مدار موتور در هنگام باز شدن درب در حین عملکرد استفاده می شود. اگر سوئیچ درب نتواند به درستی عمل کند ،باعث کارنکردن موتور و به دنبال آن نچرخیدن دیگ لباسشویی میشود. سوئیچ درب به طور معمول در زیر صفحه اصلی قرار دارد . یک پین متصل به درب است که سوئیچ را هنگامی که درب بسته است، فعال می کند. اطمینان حاصل کنید که این سوئیچ مکانیکی فعال شده و هر اهرم یا آرگومانی که در آن جا نشی دارد آسیب ندیده باشند. اگر سوئیچ فعال شده باشد، اما هیچ نیرویی برای شروع عملکرد موتور ایجاد نشده باشد، سوئیچ معیوب است. برق را از دستگاه جدا کنید همچنین سیم های متل به سوئیچ را از آن جدا کنید. سپس سوئیچ را بایک اهم سنج بررسی کنید. به شدت توصیه می کنیم که سوئیچ درب را دور نریزید و آن را بهدرستی در سر جای خود قرار دهید زیرا سوئیچ درب لباسشویی یک ویژگی ایمنی مهم به حساب ی آید اگر نباشد و آسیب جدی می تواند به لباسشویی وارد شود.

بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی
بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی برای اتصال موتور درایو به سبد شستشو در بسیاری از وماشین لباسشوی های درب از جلو استفاده می شود. اگر دیگ ماشین لباسشویی شما نمی چرخد ، باید بلبرینگ دیگ ماشین لباسشوی را بررسی کنید که بیش ازحد داغ نشود و یا دچار سایش نشده باشد.

قبل از تعمیر دیگ لباسشویی و در این مرحله تعمیر بلبرینگ دیگ لباسشویی آسیب دیده، باید اطمینان حاصل کنید کهتسمه های لباسشوییبه درستی عمل میکنند و آزادانه حرکت میکنند.

در ماشین لباسشویی های درب از جلو باید بررسی کنید که گیره انتقال آزادانه در هر دو جهت چرخشی و کششی حرکت میکند و هیچ چیز مانع از حرکت همزن یا سبد شستشو نمی شود که در کار بلبرینگ دیگ لباسشویی نیز اختلال ایجاد شود.

نکته ی اخر که بایدقبل از تعمیر بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی به دقت کنید این است که دیگ را با دست بچرخانید و از حرکت بدون مانع وراحت آن مطمئن شود.

نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی در کرمانشاه

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟