سلام ، به زهتاب سرویس خوش آمدید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی و علت روشن نشدن جاروبرقی دو سوال بسیار رایجی می باشند که ممکن است تا کنون برای شما نیز بوجود آمده باشد. دلایل زیادی در بوجود آمدن این مشکل نقش دارند و برطرف شدن برخی آسان و برای تعدادی از آنها نیاز به دانش و تخصص الزامی می باشد. تیم زهتاب سرویس در ادامه به بررسی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی و روشن نشدن آن می پردازد و راه های موثری را برای بر طرف شدن این موانع ارائه خواهد دارد.

 

چند نکته مهم در شناسایی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی (روشن نشدن جاروبرقی)
هر یک از جاروبرقی های موجود در بازار متعلق به برند خاصی می باشند و به همین خاطر تفاوت های زیادی در نوع طراحی سیستم و قابلیت های موجود در آنها وجود دارد. شناسایی علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموش شدن های ناگهانی تنها یک گام ابتدایی برای بر طرف شدن این مشکل می باشد و در گام بعد باید نسبت به حل این مشکل اقدام نمایید. تعمیر جاروبرقی مانند هر نوع وسیله و لوازم خانگی دیگر نیاز به تخصص و مهارت و شناخت کامل سیستم و قطعات آن دارد. در نتیجه، مشکلات جزئی را با کمی جستجو می توانید براحتی بر طرف کنید و حل کردن مشکلات پیچیده که ممکن است به خراب شدن و سوختن موتور جاروبرقی منجر شوند را به نمایندگی های مجاز تعمیر لوازم خانگی بسپارید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
ممکن است بارها با این مشکل برخورد کرده باشید که در حین استفاده از جاروبرقی به طور ناگهانی دستگاه خاموش میشود و چه بسا از بروز این مشکل به شدت ناراحت و نگران شده اید. دلایل زیادی در خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی نقش دارند و لازم است اقدامات زیر را در صورت مواجه شدن با این مشکل انجام دهید:

کیسه جاروبرقی را بررسی کنید
با توجه به میزان کثیف بودن مکانی که از جاروبرقی در آن استفاده می کنید و همچنین تعداد دفعات استفاده از آن، کیسه جاروبرقی ممکن است بعد از مدتی پر شود. با پر شدن کیسه به مرور قدرت مکش جاروبرقی کاهش پیدا می کند و فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می گردد و در نهایت موتور داغ میشود. با داغ شدن زیاد موتور ترموستات فرمان خاموش شدن دستگاه را می دهد تا از آسیب وارد شدن به آن جلوگیری گردد.

اگر با خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی مواجه شدید، بهتر است وضعیت پر یا خالی بودن کیسه آن را بررسی کنید و در صورت نیاز کیسه را تعویض نمایید.

فیلتر را تمیز کنید
فیلتر یکی از قطعات مهم در جاروبرقی می باشد که در تصفیه هوا نقش مهمی دارد. به مرور و با گذشت عمر دستگاه میزان آلودگی در فیلتر افزایش پیدا میکند و باعث میشود تا فشار به موتور وارد شود. وارد شدن فشار زیاد به موتور و داغ شدن زیاد آن در نهایت به خاموش شدن آن منتهی می گردد.

سیم رابط جاروبرقی را زیاد باز نکنید
طول سیم جاروبرقی در برندهای مختلف با هم فرق دارد و بخاطر دور بودن پریز از محلی که جارو میزنید ممکن است بخواهید سیم را تا آخرین حد باز کنید. این کار باعث میشود تا سیم به مرور با قطعی مواجه شود و برق به موتور وارد نشود. این مساله از رایج ترین گزینه هاییست که می توان به عنوان علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در نظر گرفت.

ترموستات را تعمیر کنید
ترموستات در جاروبرقی وظیفه کنترل دما را دارد تا از داغ شدن زیاد موتور جلوگیری شود. در برخی از مواقع ترموستات دچار خرابی شده و دما را به درستی تشخیص نمی دهد و به اشتباه فرمان خاموش شدن را به موتور ارسال میکند. تعویض و تعمیر ترموستات کاملا تخصصی می باشد و بهتر است از افراد متخصص در این زمینه درخواست تعمیر کنید.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در کرمانشاه 

جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره :۰۸۳۳۸۲۱۲۲۴۰ تماس حاصل فرمایید 

کلید روشن و خاموش را بررسی کنید
با گذشت طول عمر جاروبرقی و به دلایل مختلف ممکن است اتصالات کلید روشن و خاموش دچار مشکل گردند. وجود خرابی در اتصالات این کلیدها ممکن است باعث شوند تا در حین استفاده از جاروبرقی به طور ناگهانی دستگاه خاموش شود. اتصالات کلید را بررسی و در صورت نیاز کلید را تعویض کنید.

موتور را تعمیر کنید
موتور که از اصلی ترین قطعات جارو برقی می باشد با گذشت زمان و به دلایل مختلف مانند افزایش نوسانات برق، ایجاد مشکل در سیم پیچی و وارد شدن فشار زیاد به آن و همچنین بالا رفتن عمر دستگاه نیم سوز شود. موتورهای نیم سوز خیلی زود داغ می کنند و باعث میشوند تا جاروبرقی خاموش شود. در صورت امکان موتور را تعمیر و با بر طرف نشدن مشکل در نهایت چاره ای جز تعویض موتور وجود ندارد.

زغال های موتور را تعویض کنید
از دیگر مواردی که با گذشت زمان در موتور جاروبرقی ممکن است دیده شوند، کوتاه شدن زغال ها و ایجاد فاصله بین آنها می باشد. اگر در حین استفاده کردن از جاروبرقی به طور ناگهانی دستگاه خاموش میشود، بهتر است زغال ها را بررسی کنید. تعویض زغال کار سختی نیست و بعد از خرید نوع با کیفیت آن می توانید جای آن را با زغال های کوتاه تعویض کنید.

علاوه بر مورادی که به آنها اشاره شد، وجود نوسانات برق؛ مخصوصا در ساعات اوج مصرف، وجود عیب و خرابی در آرمیچر، قطع شدن جریان برق منزل و خراب شدن رله از دیگر مواردی هستند که همگی می توانند علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی به شمار آیند.

علت روشن نشدن جاروبرقی
از دیگر مشکلاتی که در بسیاری از مواقع ممکن است با آن روبرو شوید، روشن نشدن جاروبرقی می باشد. برای رخ دادن این مشکل نیز دلایل زیادی را می توان نام برد و اقدامات مختلفی را می توان انجام داد. از جمله کارهایی که برای بررسی علت روشن نشدن جاروبرقی باید انجام داد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

وصل بودن جریان برق را بررسی کنید
در بسیاری از مواقع ممکن است بخاطر قطع بودن جریان برق خانه جارو برقی روشن نشود که کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست. در نتیجه قبل از هرگونه اقدام ابتدا جریان برق را بررسی کنید.

سیم رابط را تست کنید
کابل و سیم برق ممکن است به مرور دچار قطعی گردد و در بسیاری از مواقع این قطع شدن اتصالات با چشم قابل مشاهده نیست. به عبارت دیگر، ممکن است سیم در ظاهر کاملا سالم باشد اما از درون اتصالات قطع شده اند. وجود قطعی اتصالات در سیم رابط باعث میشود تا جریان برق به موتور وارد نشود و در نهایت جاروبرقی روشن نمیشود.

از سالم بودن سیم جمع کن مطمئن شوید
از رایج ترین مشکلات در جاروبرقی، خرابی سیم جمع کن می باشد که می تواند به عنوان علت روشن نشدن جاروبرقی در نظر گرفته شود. اگر شاخک های سیم جمع کن به حلقه گردان متصل نباشند جریان برق به موتور منتقل نشده و در نتیجه دستگاه روشن نخواهد شد.

موتور جاروبرقی را بررسی کنید
موتور قلب جاروبرقی می باشد و در صورت وجود مشکل در آن نوع عملکرد دستگاه نیز با اختلال مواجه میشود. نیم سوز بودن و یا سوختگی کامل موتور، مشکل در مدار و سیم پیچی آن از جمله مواردی هستند که می توانند مانع از روشن شدن جاروبرقی گردند. مدار سری موتور را بررسی کنید و از سالم و درست بودن آن مطمئن شوید. علاوه براین اگر مشکلات بزرگتری مانند سوختگی و یا نیم سوز بودن رد آن مشاهده شد، چاره ای جز تعویض کامل آن نیست. برای این کار باید با توجه به برند دستگاه با یکی از نمایندگی های تعمیر جاروبرقی بوش، سامسونگ، الی جی و غیره تماس بگیرید.

کلید روشن یا استارت را تعمیر کنید
استفاده زیاد از کلید روشن و خاموش جاروبرقی در نهیات ممکن است باعث قطع شدن اتصالات و یا شکستگی در آن گردد. اگر کلید به درستی کار نکند و نتواند امکان ورود جریان برق به دستگاه را فراهم کند، با مشکل روشن نشدن جاروبرقی مواجه خواهید شد.

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات جاروبرقی در کرمانشاه 

جهت درخواست تعمیرات میتوانید با شماره :۰۸۳۳۸۲۱۲۲۴۰ تماس حاصل فرمایید 

×

Hello!

زهتاب سرویس نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی

ارتباط مستقیم با :

zehtabservice@gmail.com
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟